كنكوریها خوب بخوابند

تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ماه ۱۳۹۲

یك متخصص اعصاب و روان نیز به كنكوری‌ها تاكید می‌كند كه خوب بخوابند. رحیم همتی گفت: با توجه به این‌كه سرعت و دقت در كنكور حرف اول را می‌زند كنكوری‌ها باید به خواب و تغذیه خود در روزهای نزدیك به كنكور توجه داشته باشند و در شب‌های نزدیك به آزمون خوب و به موقع بخوابند. 
 
وی با اشاره به این‌كه خواب كافی، تفریح سالم و تغذیه جزء ملزومات یادگیری مطالب است، افزود: بیدار ماندن به منظور تمرین و یادگیری در شب‌های نزدیك به كنكور ، جز خستگی و اختلال در حافظه خاصیت دیگری ندارد. 
 
وی با تاكید بر این‌كه بیدارخوابی در شب‌های نزدیك به آزمون كنكور استرس داوطلب را افزایش می‌دهد، گفت: با برهم زدن سیستم زمانی بدن فشار مضاعفی به شبكه عصبی بدن وارد می‌شود كه این فشار مضاعف سبب خستگی، بی‌حوصلگی و احساس دلهره در داوطلب می‌شود. 
 
این متخصص اعصاب و روان با تاكید بر این‌كه خستگی و احساس دلهره بیش از حد سبب اختلال در یادگیری می‌شود، اظهار كرد: خواب مناسب سبب می‌شود بازدهی آموخته‌ها راحت‌تر صورت بپذیرد. / فارس
مراکز‌علمی
  دانشگاه‌های داخلی
  دانشگاه‌های خارجی
  موسسه‌های آموزشی
  انجمن‌های علمی
کافه‌ارشد
  پاتوق
  سبک زندگی
  برنامه‌ریزی
  خاطره‌بازی
اخبار
  دانشگاه‌ها
  آموزش عالی
  انجمن‌ها
  آزمون‌ها
  همایش‌ها
  رشته ها
  استان‌ها
  خارجی
دسترسی‌ها
  رادیو دانشجو
  فرصت‌های تحصیلی
  فرصت‌های شغلی
  کتاب‌ها
  جزوه‌ها
  گالری
حامیان طلایی دانشجو آنلاین
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به نیوساد می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - با ذکر منبع بلامانع است
Powered by HamrahSamaneh CO.