گفت و گو با رتبه 1 کنکور کارشناسی ارشد سال 90 رشته مدیریت رسانه

توصیه‌ رتبه یک کارشناسی ارشد مدیریت رسانه: فقط به کلاس کنکور اکتفا نکنید

تاریخ انتشار : ۰۵ خرداد ماه ۱۳۹۲

منا کاتبی رتبه یک کنکور کارشناسی ارشد سال 90 در رشته مدیریت رسانه است که راهنمایی‌های مفیدی برای  داوطلبان رشته‌های علوم ارتباطات اجتماعی دارد. آنچه در ادامه می‌خوانید خلاصه‌ای از گفتگوی سایت مدیر با این دانشجوی ممتاز است.

به مدیریت علاقه داشتم
تحصیلات دوره کارشناسی‌ام را در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز در رشته علوم ارتباطات اجتماعی گذراندم. با اینکه سهمیه رتبه یک ورودی ارشد برای ادامه تحصیل در گرایش تحقیق در مطالعات ارتباطی دانشگاه خودم را داشتم، ولی گرایش حرفه‌ای‌ام در شغل مدیریت روابط عمومی سازمانی با توجه به سه گرایش تحقیق در علوم ارتباطات اجتماعی، روزنامه نگاری و مدیریت رسانه و ساختار مدیریتی این رشته، و علاقمندی فردی‌ام به مطالعات مدیریتی بالطبع در انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشدم تاثیرگذار بود. هم اکنون هم دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت رسانه دانشکده مدیریت تهران هستم.

 

کلاس‌های کنکور معجزه نمی‌کنند!
بعد از فارغ التحصیلی کارشناسی با توجه به تعداد زیاد منابع کنکور در این گرایش به کلاس‌های آمادگی کنکور جهاد دانشگاهی تهران رفته ودر دو کلاس حضوری آمار و روش تحقیق و همچنین مبانی ارتباطات شرکت کردم.
بعد از گذشت چند جلسه از کلاس ها متوجه شدم که اکتفا نمودن به جزوات کلاسی با توجه به تغییر هر ساله فرم سوالات در کنکور اشتباه است و تصمیم گرفتم تمام منابعی را که از دانشگاه تهران و علامه جمع آوری کرده بودم، در برنامه درسی‌ام قرار بدهم.

در اینجا توصیه من به علاقمندان به این گرایش این است که به دنبال معجزه در این کلاس ها نباشند هرچند که خط فکری که برای خواندن مطالب از این کلاس ها می گیرید بسیار مهم است و در واقع  تلفیق رفتن به کلاس های آمادگی کنکور و خواندن منابع است که به شما کمک می کند.

دوستان زیادی در این کلاس ها شرکت کردند ولی با توجه به اکتفا نمودن به جزوات کلاسی و سرگرم شدن با تست های کنکور  نتوانستند موفقیتی کسب کنند.


یک شایعه درباره رشته‌ ارتباطات
بسیاری از شرکت کنندگان رشته های کارشناسی غیر مربوط شایعه آسان بودن پذیرش در رشته های ارشد ارتباطات را باور کرده و وقتشان را هدر می‌دهند و نتیجه نمی‌گیرند. برای مثال سوالات مدیریت ارشد رسانه 90 از فرم کلاسیک مدیریت عمومی به فرم مفهومی مدیریت ارتباطات و تلفیقی از دانسته های ارتباط انسانی و دانش مدیریت تغییر یافته بودند و نیاز به استدلال ذهنی بالایی داشتند .اگر دانشجوی مرتبط با این رشته نیستید و یا سابقه حرفه‌ای در این زمینه ندارید کار شما بسیار مشکل است.

به کلاس‌هایی بروید که آمادگی کمتری در آنها دارید

قدم دوم شرکت در کلاس های آمادگی کنکور در حد دروسی است که اطلاعات کمتری نسبت به آن ها دارید. همچنین یادگیری روش اصولی مطالعه بدون فراموشی تا کنکور بسیار مهم است. حجم زیاد دروس و به یادآوری مطالب کار مهمی است که تکنیک خاص خودش را دارد.
من مهر ماه 89 به یکی  از کلاس‌های تندخوانی و روش‌های صحیح مطالعه رفتم که هم اکنون این کلاس‌ها در جهاد دانشگاهی تهران با هزینه‌ای بسیار اندک برگزار می‌شود.

 

کنکور یک بازی است

چهارمین قدم حفظ آرامش و دوری از استرس و رقابت است. کنکور یک بازی است که بین تعداد زیادی داوطلب که همگی دانش کافی دارند برگزار می شود و کسی برنده است که ایمان به خداوند و اعتماد به نفس و آرامش خود را تا روز کنکور حفظ کند.
برای این کار نسبت به توانایی های خودتان مثبت فکر کنید و روزی پنج دقیقه را به نوشتن و تصور موفقیت و رتبه دلخواهتان صرف کنید.

 

ورزش فراموش نشود

ورزش حلقه گمشده این مسیر است که به خصوص اگر شاغل نیستید و تمام مدت درس می خوانید باید برنامه منظم ورزشی را در ماه های قبل از کنکور بگنجانید.
اخبار مرتبط:
با رتبه برترهای سالهای قبل مشورت کنید
از مرداد ماه شروع به خواندن کنید
مراکز‌علمی
  دانشگاه‌های داخلی
  دانشگاه‌های خارجی
  موسسه‌های آموزشی
  انجمن‌های علمی
کافه‌ارشد
  پاتوق
  سبک زندگی
  برنامه‌ریزی
  خاطره‌بازی
اخبار
  دانشگاه‌ها
  آموزش عالی
  انجمن‌ها
  آزمون‌ها
  همایش‌ها
  رشته ها
  استان‌ها
  خارجی
دسترسی‌ها
  رادیو دانشجو
  فرصت‌های تحصیلی
  فرصت‌های شغلی
  کتاب‌ها
  جزوه‌ها
  گالری
حامیان طلایی دانشجو آنلاین
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به نیوساد می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - با ذکر منبع بلامانع است
Powered by HamrahSamaneh CO.