روز کنکور چگونه باشیم؟

تاریخ انتشار : ۰۵ تير ماه ۱۳۹۲

به کنکوری‌ها توصیه می شود که روز قبل از آزمون را به استراحت و تفریح بپردازید و در این هنگام، دیگر مطالعه را کنار بگذارید، زیرا در این ساعات آخر، مطالعه فقط استرس شما را بیشتر می‌کند و هیچ ثمری برایتان نخواهد داشت.

بنابراین در این روز به شناسایی دقیق‌ و کامل حوزه امتحانی خود بپردازید، برای انجام این کار بهتر است که به شناسایی حوزه امتحانی‌تان از روی نقشه شهر یا منطقه محل سکونتتان اکتفا نکنید، به ویژه در شهرهای بزرگ یا بسیار بزرگ مانند تهران، به خودتان زحمت داده و با حرکت به سوی حوزه آزمون خود، شخصا به شناسایی مسیر رفت و آمد و همین‌طور خطوط تاکسیرانی، اتوبوسرانی و ... بپردازید تا فردا هنگام خروج از خانه با خاطری آسوده به سمت محل برگزاری کنکور حرکت کنید.

سعی کنید که در این یک روز باقی مانده تا کنکور، اوقات خود را در کنار خانواده سپری کرده و در این کانون گرم، آرامش لازم برای حضور در جلسه آزمون سراسری را برای خود فراهم کنید.

از پناه بردن به افکار وسواس‌گونه راجع به همه چیز به ویژه موفق شدن یا نشدن در آزمون سراسری به شدت پرهیز کنید. مراقب باشید که برای موفقیت در آزمون فردا به فکری باز و ذهنی پویا و پرنشاط نیاز دارید، پس آن را پریشان نکنید.

شب کنکور حتما غذای کافی اما سبک بخورید و از خوردن غذاهایی که تابحال نخورده‌اید یا آن دسته از غذاهایی که دارای چربی زیاد و میزان نشاسته بالایی هستند، خودداری کنید، زیرا صبح آزمون معده شما سنگین خواهد بود و چه بسا در عملکردتان سرجلسه کنکور تاثیر منفی داشته باشد، همچنین از مصرف مواد کافئین‌دار که موجب بالا رفتن اضطراب می‌شود، خودداری کنید، همچنین شب کنکور زودتر از شب‌های پیش از آن و به اندازه کافی بخوابید تا سر جلسه آزمون خواب‌آلود نباشید.

 

روز آزمون سراسری چگونه باشیم؟

- صبح روز آزمون حداقل یکی دو ساعت زودتر از روزهای قبل از خواب برخیزید.

- برای بیدار شدن بی‌دغدغه از خواب،‌ می‌توانید به یکی از اعضای خانواده بسپارید که شما را بیدار کند تا آن که نگران شنیدن زنگ ساعت باشید.

- اگر به استحمام روزانه عادت دارید، حتما قبل از خوردن صبحانه و خروج از خانه، برای شروع یک صبح با نشاط، این کار را انجام دهید.

- صبحانه‌تان را که باید شامل مواد مغذی و قندی مثل مربا، کره و عسل باشد، به طور کامل میل کنید تا از جهت خون‌رسانی به قوای فکری شما در جلسه آزمون خللی ایجاد نشود.

- وسایلی که در روز برگزاری آزمون باید به همراه خود داشته باشید، شامل شناسنامه یا کارت ملی عکس‌دار، کارت ورود به جلسه، مداد مشکی نرم به تعداد کافی، پاک‌کن و تراش است، ضمنا از بردن وسایلی چون تلفن همراه یا ماشین حساب و ... خودداری کنید.

- یک بطری متوسط آب یا آبمیوه شیرین با خود به جلسه آزمون ببرید تا هنگام تشنگی یا افت فشار خون از آنها استفاده کنید.

- با کفش و لباس مناسب، راحت و خنک در جلسه آزمون حضور یابید.

- یک ساعت پیش از آغاز آزمون، در حوزه امتحانی خود حضور پیدا کنید و احتمال بروز ایجاد مشکلاتی در مسیر حوزه امتحانی چون ترافیک و ... را در نظر بگیرید.

- آزمون خود را با یاد خدا آغاز کنید و برای آرامش به او پناه ببرید.

- پرسش‌ها را به دقت بخوانید و سپس به انتخاب «درست‌ترین» ‌گزینه هر پرسش بپردازید.

- مواظب باشید که اگر پاسخ سوالی را نمی‌دانستید، به طور حدسی و تصادفی به انتخاب یکی از چهار گزینه نپردازید، زیرا در صورت انتخاب پاسخ غلط، نمره منفی برایتان منظور خواهد شد، همچنین که اگر به سوالی پاسخ نداده‌اید، در پاسخنامه اشتباها در جای سوال قبلی که به آن پاسخ نداده‌اید، گزینه‌ای را سیاه نکنید، بلکه کنار شماره سوال در پاسخنامه علامت بگذارید تا دچار اشتباه نشوید.

- وقت لازم برای پاسخ به هر سوالی را در نظر داشته باشید و سعی کنید با پاسخ به پرسش‌های آسان‌تر در آغاز، زمانی را برای پاسخ دادن به پرسش‌های دشوار پس‌انداز کنید و در آخر به حل سوالات دشوارتر بپردازید.

 

بیشتر بخوانید

-----------------------------------------------------------

رتبه 1 ارشد مهندسی صنایع: مهم نیست چقدر درس خواندید 
رتبه 9 کنکور کارشناسی ارشد مهندسی صنایع: از برنامه دیگران تقلید نکنید 

رتبه 13 کنکور کارشناسی ارشد مهندسی صنایع: نکته‌ها را ته‌نشین کنید 

توصیه‌ رتبه یک کارشناسی ارشد مدیریت رسانه: فقط به کلاس کنکور اکتفا نکنید
توصیه‌های دکتر مجید ایوزیان برای داوطلبان کنکور کارشناسی‌ارشد 
گفتگو با کسی که 20 روزه رتبه یک ارشد شد 
گفتگو با رتبه یک کارشناسی ارشد مدیریتIT 

داوطلبان کارشناسی ارشد معماری چگونه انتخاب رشته کنند؟

-----------------------------------------------------------

 

مراکز‌علمی
  دانشگاه‌های داخلی
  دانشگاه‌های خارجی
  موسسه‌های آموزشی
  انجمن‌های علمی
کافه‌ارشد
  پاتوق
  سبک زندگی
  برنامه‌ریزی
  خاطره‌بازی
اخبار
  دانشگاه‌ها
  آموزش عالی
  انجمن‌ها
  آزمون‌ها
  همایش‌ها
  رشته ها
  استان‌ها
  خارجی
دسترسی‌ها
  رادیو دانشجو
  فرصت‌های تحصیلی
  فرصت‌های شغلی
  کتاب‌ها
  جزوه‌ها
  گالری
حامیان طلایی دانشجو آنلاین
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به نیوساد می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - با ذکر منبع بلامانع است
Powered by HamrahSamaneh CO.