قبولی در آزمون ارشد برق چه‌قدر آب می‌خورد؟

تاریخ انتشار : ۱۳ مرداد ماه ۱۳۹۲

دانشجوآنلاین: تا حالا به این فکر کرده‌اید اگر بخواهید در کلاس‌های آمادگی آزمون ارشد موسسات آموزشی شرکت کنید، چه‌قدر باید هزینه کنید؟

فرض کنیم شما داوطلب رشته‌ی برق هستید. با یک حساب سرانگشتی متوجه می شوید که اگر زیاد تلاش نکنید و رتبه قابل قبولی در کنکور نیاورید، باید زیر بار هزینه های سرسام آور دوره های شبانه، غیرانتفاعی، آزاد و ... بروید که هزینه هر ترم‌شان پشت هر دانشجویی را خم می کند. پس شاید به این نتیجه برسید که بهتر است برای جلوگیری از آن هزینه ها، الان مقداری سر کیسه را شل کنید و با ثبت نام در یکی از موسسه ها راه قبولی خود را هموار کنید.

خدمات موسسه ها و هزینه ای که شما باید بدهید

موسسه پارسه 850 هزار تومان برای کلاس‌های حضوری دروس پایه از شما می‌گیرد. برای هریک از گرایش‌های قدرت، کنترل و الکترونیک، مخابرات و بیوالکترونیک نیز باید 600 هزار تومان بپردازید.

اگر می‌خواهید در آزمون‌های این موسسه هم شرکت کنید، باید 490 هزارتومان برای آزمون‌های 12 مرحله‌ای، 330 هزارتومان برای آزمون‌های 8 مرحله‌ای و 230 هزارتومان برای آزمون‌های 6 مرحله‌ای کنار بگذارید.

البته این موسسه گفته اگر خدمات کامل این موسسه (آزمون و منابع آموزشی) را دریافت کنید، 20 درصد تخفیف در شهریه آزمون‌ها صورت می‌گیرد.

موسسه اکسین هم که با موسسه سنجش تکمیلی همکاری می‌کند برای یک دوره کامل، شامل آزمون‌های 13 مرحله‌ای (حضوری و غیرحضوری)، بسته‌های آموزشی (کتاب‌های تست، سرفصل‌ها، شرح درس و ...) 570 هزارتومان از شما پول خواهد گرفت.

موسسه پردازش هم بسته آموزشی «طرح دانشگاه» خانگی را راه‌اندازی کرده است. این بسته (شامل کتاب‌های مجموعه سوال‌های سال قبل، خلاصه مباحث، CD آموزشی و CD مباحث) برای رشته‌ی برق، 234 هزار تومان آب می‌خورد.

موسسه ماهان نیز دوره‌های آمادگی ارشد ترم تابستان خود را شروع کرده است و شما می‌توانید در ترم پاییز ثبت‌نام کنید. هر ترم در این موسسه شامل کلاس‌های حضوری، 16 مرحله آزمون، بسته‌های آموزشی و مشاوره است. هزینه‌ی ترم تابستان این موسسه برای درس های عمومی 1 میلیون و 380 هزارتومان و برای درس‌های تخصصی 2 میلیون و 260 هزار تومان بود.

شما در موسسه نصیر این امکان را در اختیار دارید تا درس و استاد را خودتان انتخاب کنید. برای شرکت در هریک از کلاس‌های تخصصی باید بین 200 تا 375 هزار تومان هزینه کنید. این موسسه آزمون‌های آزمایشی را هم برگزار می‌کند. آزمون 5 مرحله‌ای موسسه نصیر بین 150 تا 230 هزاتومان و آزمون 9 مرحله‌ای از 250 تا 350 هزار تومان است. برای ثبت نام در این آزمون‌ها هرچه زودتر اقدام کنید، تخفیف بیشتری نصیب تان خواهد شد.
اخبار مرتبط:
قبولی در آزمون ارشد عمران؛ چند؟
برای قبولی در آزمون ارشد کامپیوتر چه‌قدر باید خرج کنید؟
مراکز‌علمی
  دانشگاه‌های داخلی
  دانشگاه‌های خارجی
  موسسه‌های آموزشی
  انجمن‌های علمی
کافه‌ارشد
  پاتوق
  سبک زندگی
  برنامه‌ریزی
  خاطره‌بازی
اخبار
  دانشگاه‌ها
  آموزش عالی
  انجمن‌ها
  آزمون‌ها
  همایش‌ها
  رشته ها
  استان‌ها
  خارجی
دسترسی‌ها
  رادیو دانشجو
  فرصت‌های تحصیلی
  فرصت‌های شغلی
  کتاب‌ها
  جزوه‌ها
  گالری
حامیان طلایی دانشجو آنلاین
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به نیوساد می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - با ذکر منبع بلامانع است
Powered by HamrahSamaneh CO.