انتقاد انجمن دندانپزشکان از ورود بدون آزمون کاردانان دندانپزشکی

تاریخ انتشار : ۱۶ مرداد ماه ۱۳۹۲

انجمن دندانپزشکی ایران در نامه‌ای به مجلس شورای اسلامی از ایجاد تسهیلات برای ورود رشته‌های کاردانی دندانپزشکی به دوره بهداشت دهان و دندان انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا، انجمن دندانپزشکان ایران طی نامه‌ای خطاب به رییس مجلس شورای اسلامی از طرحی که به دنبال آن کاردانان دندانپزشکی بدون آزمون به رشته بهداشت دهان و دندان وارد می‌شوند، انتقاد کردند.

در بخشی از این نامه آمده است: در حال حاضر در صحن مجلس شورای اسلامی طرحی مورد بررسی نمایندگان قرار دارد که رشته‌های کاردانی در ارتباط با دندانپزشکی قادر خواهند بود به دوره بهداشت دهان و دندان وارد شوند و به دنبال آن و بدون هیچ دلیل منطقی وارد دوره دکترای دندانپزشکی شوند.

در بدو امر این طور به نظر می‌رسد که حتما تعداد دندانپزشکان مملکت کافی نیست و از طرق خاصی باید تلاش شود تعداد آنان را افزایش دهیم، حتی با وارد کردن افرادی با پشتوانه علمی و آموشی کمتر با در نظر گرفتن آمار دانشکده‌های دندانپزشکی و فارغ‌التحصیلان این رشته کمبود دندانپزشک نه تنها به نظر نمی‌رسد، بلکه افزایش تعداد هم وجود دارد.

در بخش دیگری از این نامه آمده است: عده‌ای برای منحرف کردن اذهان عمومی توجه را به درمان در سطح روستاها و شهرهای کم جمعیت جلب می‌کنند و ادعا دارند که به وسیله این طرح،‌ بهداشت کاران به روستاها خواهند رفت و به درمان مردم محروم خواهند پرداخت، در حالیکه بهداشت کاران دهان و دندان نه تنها به نقاط کم جمعیت نرفتند، بلکه به جای آن به دانشکده دندانپزشکی رفتند و هیچوقت به روستاها برنگشتند، بر این اساس ما با ارتقا و آموزش بالاتر در هر رشته کاملا موافق هستیم و با جهش از رشته‌ای به رشته دیگر مخالفیم.

در بخش دیگری از نامه اشاره شده است: کلید راه حل درمان در مناطق محروم در جای دیگری است و آن مدیریت صحیح توزیع نیروی انسانی کاردان و توانا به این مناطق می‌باشد، اگر به هر دندانپزشک که آمادگی خدمت در مناطق محروم را دارد وام برای خرید مطب و مسکن از طرف بانک‌ها داده شود، همه به سوی روستاها هجوم خواهند آورد و رقابت برای رفتن به مناطق محروم آغاز خواهد شد.

 

 

مراکز‌علمی
  دانشگاه‌های داخلی
  دانشگاه‌های خارجی
  موسسه‌های آموزشی
  انجمن‌های علمی
کافه‌ارشد
  پاتوق
  سبک زندگی
  برنامه‌ریزی
  خاطره‌بازی
اخبار
  دانشگاه‌ها
  آموزش عالی
  انجمن‌ها
  آزمون‌ها
  همایش‌ها
  رشته ها
  استان‌ها
  خارجی
دسترسی‌ها
  رادیو دانشجو
  فرصت‌های تحصیلی
  فرصت‌های شغلی
  کتاب‌ها
  جزوه‌ها
  گالری
حامیان طلایی دانشجو آنلاین
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به نیوساد می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - با ذکر منبع بلامانع است
Powered by HamrahSamaneh CO.