تازه‌ترین کتاب مدرسان شریف برای کنکور ارشد رشته‌های مهندسی

ریاضیات مهندسی به زبان ساده

تاریخ انتشار : ۰۴ شهريور ماه ۱۳۹۲

دانشجوآنلاین: رشته‌های مهندسی، از علاقمندی‌های دانش‌آموزان دبیرستانی به شمار می‌روند و همین امر باعث شده تا سالانه افراد زیادی در این رشته‌ها پذیرفته شوند. افراد زیادی از فارغ التحصیلان کارشناسی نیز علاقمندند رشته خود را در مقطع ارشد ادامه دهند. در این بین برای هر یک از دروس امتحانی منابع متعدد و پرحجمی در بازار موجود است که رفتن به سراغ آن ها ریسک محسوب می‌شود. چرا که با توجه به تعدد منابع، احتمال کمبود وقت برای مطالعه همه آن‌ها وجود دارد.

در چنین شرایطی بهترین کار رفتن به سراغ کتاب‌هایی است که هم چکیده همه منابع در آن موجود باشد و هم این که تست‌های سال‌های گذشته را هم داشته باشد؛ با چنین کتابی می توان در کمترین زمان ممکن، بیشترین بازدهی را به دست آورد.

درس ریاضیات مهندسی یکی از دروس اصلی آزمون رشته‌های مهندسی برق، مکانیک، ... است. با توجه به اين كه این درس معمولاً در سال دوم تحصيلي توسط دانشجويان دوره‌هاي كارشناسي گذرانده مي‌شود، پس از گذشت دو سال از آن، مطالب فرا گرفته شده تقريباً فراموش می شوند.

موسسه مدرسان شریف با تالیف کتاب «ریاضیات مهندسی» توسط مهندس حسین نامی و با نگارشی ساده و اجتناب از بيان مطالب غير ضروري (اثبات فرمول‌ها و …) سعي بر اين داشته كه دانشجويان جهت موفقيت در آزمون كارشناسي ارشد در كمترين زمان بهترين نتيجه‌گيري را به دست آورند. این کتاب به نحوی تالیف شده که با خواندن آن ديگر نيازي به مراجعه به كتب ديگر نیست.

این کتاب شامل شش فصل است و هر یک از فصل‌ها نیز داراي سه بخش كلي است. بخش اول شامل خلاصه درس همراه با مثال‌هاي حل شده است كه اين مثال‌ها عيناً سؤالات دوره‌هاي گذشته، سؤالات تأليفي و يا سؤالاتي است كه در آزمون‌هاي آزمايشي موسسه مدرسان شريف سؤال بوده‌اند.

بخش دوم شامل صرفاً سؤالات مربوط به آزمونهاي دوره‌هاي گذشته به همراه پاسخنامه تشريحي در رشته‌هاي مختلف از سال 1378 تا 1390 است.

در بخش سوم هر فصل نیز تست‌هاي تكميلي مربوط به آن فصل آورده شده كه در این بین، سؤالات مشكلي نسبت به سؤالات دوره‌هاي قبل در اين تستها مشاهده مي‌شود و شامل سؤالاتي است كه تا به حال در آزمونها مطرح نشده است. مؤلف این کتاب عقیده دارد این تست‌ها، می‌توانند سؤالاتي جالب جهت طرح در آزمون هاي آينده باشد.

ارائه  مطالب به صورت خلاصه و فرمول‌بندي شده و حتي‌المقدور حل مسائل با روشهاي تستي از دیگر ویژگی‌های این کتاب به‌شمار می‌رود.

این كتاب مجموعاً شامل حدود 1400 تست با پاسخ‌هاي كاملاً تشريحي و تقريباً 400 تست با پاسخ‌هاي كليدي است. جمعاً حدود 1800 مسئله غير تكراري در كتاب گنجانده شده است.

حل مسائل با روشهاي تستي از دیگر ویژگی‌های این کتاب به‌شمار می‌رود

در ضمن در پايان كتاب سؤالات كارشناسي ارشد 91 و 92 تمامي رشته‌ها با پاسخ تشريحي آورده شده است.

برای خودسنجي و آمادگي دانشجويان هم، در بخش‌های انتهایی کتاب، 10 مرحله آزمون در سه سطح A (سخت)، B  (متوسط) و  C(آسان) تنظيم شده، كه با توجه به مدت زمان پيشنهادي و سطح آزمون دانشجويان عزيز مي‌توانند شرايط خود را از لحاظ مقدار آمادگي مورد سنجش قرار دهند.

در پايان يادآور مي‌شود مطالب كتاب به گونه‌اي تدوين شده كه مي‌تواند به عنوان مرجع كامل جهت درس رياضيات مهندسي جهت موفقيت در امتحانات پايان ترم دانشگاه‌ها نیز مورد استفاده قرار گيرد.

 

اخبار مرتبط: 
 
---------------------------------------------------------

 

مراکز‌علمی
  دانشگاه‌های داخلی
  دانشگاه‌های خارجی
  موسسه‌های آموزشی
  انجمن‌های علمی
کافه‌ارشد
  پاتوق
  سبک زندگی
  برنامه‌ریزی
  خاطره‌بازی
اخبار
  دانشگاه‌ها
  آموزش عالی
  انجمن‌ها
  آزمون‌ها
  همایش‌ها
  رشته ها
  استان‌ها
  خارجی
دسترسی‌ها
  رادیو دانشجو
  فرصت‌های تحصیلی
  فرصت‌های شغلی
  کتاب‌ها
  جزوه‌ها
  گالری
حامیان طلایی دانشجو آنلاین
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به نیوساد می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - با ذکر منبع بلامانع است
Powered by HamrahSamaneh CO.