چگونه می‌توان حجم وسیعی از منابع را تنها برای یک تست بیشتر مطالعه کرد؟

همه چیز درباره تئوری‌های مدیریت فقط در یک کتاب

تاریخ انتشار : ۰۶ شهريور ماه ۱۳۹۲

دانشجوآنلاین: مدیریت را باید یکی از پرطرف‌دارترین رشته ها‌ی علوم انسانی دانست. این رشته، با گرایش‌های متعدد و بازار کار فراوانی که دارد، سبب جذب افراد زیادی به سوی خود شده است. هرچند پذیرش دانشجویان در این رشته زیاد است، اما به دلیل داوطلبان بالای گرایش‌های مختلف، رقابت نزدیکی وجود دارد. در این رقابت حساس پاسخ‌گویی به یک سوال بیشتر، می‌تواند بسیار مهم و سرنوشت‌ساز باشد.

 

اما چگونه می‌توان حجم وسیعی از منابع را تنها برای یک تست بیشتر مطالعه کرد؟

 

موسسه آموزش عالی آزاد مدرسان شریف مجموعه‌ی کتاب‌های رشته مدیریت را منتشر کرده است که ما در این گزارش کتاب «تئوری‌های مدیریت» را معرفی می‌کنیم.

کتاب تئوری‌های مدیریت مدرسان شریف را دکتر غلام‌رضا طالقانی ـ عضو هیات علمی دانشگاه تهران ـ و علی‌اکبر افقهی فریمانی ـ عضو هیات علمی دانشگاه ـ تالیف و انتشارات مدرسان شریف آن را منتشر کرده است.

این کتاب به منظور تسهيل در استفاده، به چهار حوزه اساسي تقسيم شده است. بخش اول شامل تئوريهاي مديريت است و شامل دوازده فصل ابتدايي كتاب است. این دوازده فصل به مفاهیم بنیادی مدیریت، نگاهی به نظریات مدیریت، خلاقیت، برنامه ریزی، تصمیم گیری، برنامه ریزی استراتژیک(جامع)، ساختار و عوامل موثر بر آن، رهبری، انگیزش، ارتباطات، کنترل و بسیج منابع و امکانات اختصاص دارد.

بخش دوم شامل مطالب رفتار سازماني بوده و فصول سيزده تا بيست ‌و ‌چهار را شامل مي‌شود. عناوین این 12 فصل نیز مفاهیم اولیه رفتار سازمانی، نگرش و شخصیت، انگیزش و رفتار، تحلیل مراوده‌ای، ادراک، یادگیری، گروه و تیم، تعارض و مذاکره، فرهنگ سازمانی، تغییر و تحول فردی و سازمانی، قدرت و سیاست و بهره‌وری و کارآفرینی، نام گرفته اند.

بخش سوم شامل مطالب منابع انساني بوده و فصول بيست و پنج تا سي را شامل مي‌شود. مدیریت منابع انسانی و تجزیه و تحلیل و طراحی شغل، فرایند برنامه ریزی نیروی انسانی، فرایند کارمندیابی، انتخاب و اجتماعی کردن فرد، آموزش منابع انسانی، ارزیابی عملکرد منابع انسانی و سیستم پاداش، مدیریت حقوق و دستمزد و انضباط عنوان فصل های این بخش است.

بخش چهارم نیز در حوزه تجزيه و تحليل و طراحي سيستم مي‌باشد، كه فصول سي‌و‌يك تا سي‌وپنج را در بر دارد. عنوان سرفصل های این بخش مفاهیم وتجزیه و تحلیل سیستم، علم کنترل و ارتباطات، مقدمه‌ای بر تجزیه و تحلیل و طراحی نظام یافته و شناخت خرده سیستم ها، طراحی و برنامه ریزی سیستم و طراحی تفصیلی سیستم جدید، هستند.

 

مطالب كتاب به گونه‌اي تدوين گرديده است كه افرادي كه مطالعاتي در اين رشته ندارند نيز به راحتي مي‌توانند از آن استفاده كنند. همچنین سعي شده است تا مطالب در عين خلاصه بودن داراي پيوستگي لازم باشند و از فهم كلي آن به خاطر خلاصه شدن مطالب كاسته نشود.

 

این کتاب جهت استفاده داوطلبان كارشناسي به كارشناسي ارشد و كارشناسي ارشد به دكترا در دانشگاههاي دولتي، آزاد و فراگير پيام نور قابل استفاده است.

مطالب كتاب به گونه‌اي تدوين گرديده است كه افرادي كه مطالعاتي در اين رشته ندارند نيز به راحتي مي‌توانند از آن استفاده كنند.

 

نحوه چينش مطالب كتاب به گونه‌اي است كه بعد از هر فصل، تست هاي دانشگاه‌هاي سراسري،‌ آزاد مديريت و مديريت اجرايي از سال 75 تا 90 به ترتيب آورده شده و در ادامه يك آزمون در انتهاي هر فصل جهت ارزيابي داوطلب گنجانده شده است. 2600 تست، شامل 1845 سوال با پاسخ تشریحی و 755 سوال با پاسخ کلیدی، مجموعه تست های این کتاب را شامل می شوند.

در بخش های انتهایی كتاب، پاسخ تشريحي سؤالات آزمون سراسري دكتري 90 و 91 و پاسخ تشريحي سؤالات آزمون سراسري 91 رشته‌هاي مديريت، مديريت اجرايي و مهندسي صنايع قرار داده شده است.

 

مولفین در انتهای کتاب 3 مرحله آزمون خودسنجي نیز با سطوح A (ساده)، B  (متوسط) و C (سخت) قرار داده‌اند كه پاسخ اين سه مرحله آزمون خودسنجي در سايت (www.modaresanesharif.ac.ir) ارائه شده است.

 

همچنین مطالب كتاب به گونه‌اي تدوين شده كه دانشجویان دوره های کارشناسی  مي‌توانند به عنوان کتاب مرجع دانشگاهی برای موفقیت در امتحانات پايان ترم مورد استفاده قرار دهند.

 

اخبار مرتبط: 
--------------------------------------------------------
مراکز‌علمی
  دانشگاه‌های داخلی
  دانشگاه‌های خارجی
  موسسه‌های آموزشی
  انجمن‌های علمی
کافه‌ارشد
  پاتوق
  سبک زندگی
  برنامه‌ریزی
  خاطره‌بازی
اخبار
  دانشگاه‌ها
  آموزش عالی
  انجمن‌ها
  آزمون‌ها
  همایش‌ها
  رشته ها
  استان‌ها
  خارجی
دسترسی‌ها
  رادیو دانشجو
  فرصت‌های تحصیلی
  فرصت‌های شغلی
  کتاب‌ها
  جزوه‌ها
  گالری
حامیان طلایی دانشجو آنلاین
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به نیوساد می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - با ذکر منبع بلامانع است
Powered by HamrahSamaneh CO.