از حسابداری 1 تا حسابداری پیشرفته در یک کتاب

کتابی که کار حسابدارها را آسان می‌کند

تاریخ انتشار : ۱۰ شهريور ماه ۱۳۹۲

دانشجوآنلاین: در بين دروس مختلفي كه دانشجويان در آزمون ورودي كارشناسي ارشد حسابداري مورد پرسش قرار مي‌گيرند، حسابداري مالي اهميتي ويژه يافته است. چرا كه حسابداري مالي در برگيرنده مباحثي چون اصول حسابداري 1 و 2 و 3، حسابداري ميانه 1 و 2، حسابداري پيشرفته 1 و 2، مباحث جاري در حسابداري و حسابداري دولتي است.

گستردگي موضوع از يك سو و حجم بالاي مطالب به گونه‌اي كه در برگيرنده بيش از نيمي از واحدهاي درسي تخصصي رشته حسابداري است و تدوين استانداردهاي حسابداري ملي از سوي ديگر باعث شده است تا موسسه مدرسان شریف کتاب «حسابداری مالی» را با تالیف وحید بدیعی و سعید مشایخی فرد منتشر کند.

این کتاب به گونه‌ای تدوین شده كه ضمن پوشش تمامي مباحث علمي مطرح شده در اين حوزه، برطرف كننده نياز دانشجويان براي پاسخگويي به سؤالات تستي كنكور باشد و ضمناً حجم مطالب به گونه‌اي باشد كه دانشجويان بتوانند در دوره‌هاي زماني كوتاه به آمادگي لازم دست يابند.

این كتاب در 18 فصل تالیف شده که هر یک با بررسي پيشينه سؤالات آزمون سراسري و دانشگاه آزاد اسلامي در دو دوره 10 و 3 ساله آغاز مي‌شود.

عناوین فصل‌ها عبارتند از: فصل 1: چارچوب نظري گزارشگري مالي خارجي در ايران فصل 2: صورت‌هاي مالي اساسي فصل 3: حسابداري وجوه نقد و مطالبات فصل 4: حسابداري موجودي كالا فصل 5: حسابداري سرمايه‌گذاري‌ها فصل 6: حسابداري دارايي‌هاي غير جاري فصل 7: حسابداري بدهي‌ها فصل 8: حسابداري شركت‌هاي سهامي فصل 9: حسابداري شركت‌هاي تضامني فصل 10: گزارشگري مالي بخش‌ها فصل 11: صورت‌هاي مالي تلفيقي فصل 12: حسابداري شعب و تسعير ارز فصل 13: حسابداري فروش اقساطي فصل 14: حسابداري كالاي اماني و حق‌العمل كاري فصل 15: حسابداري پيمانكاري فصل 16: حسابداري تورمي فصل 17: حسابداري اجاره‌ها فصل 18: حسابداري دولتي.

این کتاب ضمن پوشش تمامي مباحث علمي مطرح شده در اين حوزه، برطرف كننده نياز دانشجويان براي پاسخگويي به سؤالات تستي كنكور نیز می‌باشد

مزیتهای کتاب:

این کتاب 1760 تست را در خود گنجانده که شامل 1380 سوال با پاسخ تشریحی و 380 سوال با پاسخ کلیدی می‌شود.

تنوع و تعدد مثال‌ها و همچنين استفاده از سؤالات آزمون‌هاي ورودي جامعه حسابداران رسمي ايران سبب شده كه چنانچه مطالب هر فصل با دقت كافي خوانده شود، پاسخگويي به سؤالات طبقه‌بندي شده پايان فصل كه در برگيرنده سؤالات آزمون ورودي كارشناسي ارشد دانشگاه‌هاي دولتي و آزاد اسلامي در سال‌هاي 92ـ1380 مي‌باشد به سهولت امكان‌پذير است.

در پايان هر فصل نیز آزموني طراحي شده كه دانشجويان بتوانند يافته‌هايشان را مورد سنجش قرار دهند.

كليه مطالب كتاب منطبق بر استانداردهاي حسابداري ايران بوده و در مواردي كه استانداردهاي حسابداري جديدي تصويب شده كه در سال‌هاي اخير در سؤالات كنكور كارشناسي ارشد مورد استفاده واقع نشده، تست‌هاي لازم در متن فصول و همچنين در آزمون پايان فصل طراحي شده است.

لازم به ذکر است مطالب كتاب به گونه‌اي تدوين شده كه دانشجویان دوره های کارشناسی  مي‌توانند به عنوان کتاب مرجع دانشگاهی برای موفقیت در امتحانات پايان ترم مورد استفاده قرار دهند.

 
اخبار مرتبط:
گفتگو با رتبه 1 روانشناسی: برخی منابع ارزش خواندن ندارند
گفتگو با رتبه 2 ارشد مدیریت اجرایی: از مهر شروع کردم؛ با روزی 3 ساعت
همایش‌های تخصصی مدرسان شریف در راه است
تازه‌ترین کتاب مدرسان شریف برای کنکور ارشد رشته‌های مهندسی:ریاضیات مهندسی به زبان ساده
چگونه می‌توان حجم وسیعی از منابع را تنها برای یک تست بیشتر مطالعه کرد؟
گفت‌وگو با رتبه 2 ارشد مهندسی نرم‌افزار
مراکز‌علمی
  دانشگاه‌های داخلی
  دانشگاه‌های خارجی
  موسسه‌های آموزشی
  انجمن‌های علمی
کافه‌ارشد
  پاتوق
  سبک زندگی
  برنامه‌ریزی
  خاطره‌بازی
اخبار
  دانشگاه‌ها
  آموزش عالی
  انجمن‌ها
  آزمون‌ها
  همایش‌ها
  رشته ها
  استان‌ها
  خارجی
دسترسی‌ها
  رادیو دانشجو
  فرصت‌های تحصیلی
  فرصت‌های شغلی
  کتاب‌ها
  جزوه‌ها
  گالری
حامیان طلایی دانشجو آنلاین
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به نیوساد می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - با ذکر منبع بلامانع است
Powered by HamrahSamaneh CO.