فعالیت 23 مرکز تحقیقاتی علوم‌پزشکی گیلان

تاریخ انتشار : ۱۲ شهريور ماه ۱۳۹۲

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از فعالیت 23 مرکز تحقیقاتی این مرکز خبر داد.
حسن بهبودی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت ارتقای علمی‌پژوهشی، آموزشی و بهداشتی درمانی را از فعالیت‌های مهم دانشگاه علوم پزشکی استان ذکر کرد.
 
وی بازسازی و راه‌اندازی بیمارستان‌های نیمه تمام مانند رسالت ماسال و سوانح و سوختگی ولایت رشت را از جمله اهداف اولیه علوم پزشکی استان برشمرد.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصریح کرد: افزایش دانشکده‌های علوم پزشکی و پیراپزشکی در راستای ارتقای علمی و پژوهشی این مرکز صورت گرفته است.
 
وی با بیان اینکه اکنون 23 مرکز تحقیقاتی علوم پزشکی گیلان فعالیت می‌کند، افزود: تعداد رشته‌های پایه و تخصصی نیز از 28 به 49 رشته رسیده است.
 
بهبودی ارتقای شاخص‌های بهداشتی شامل کاهش مرگ و میر مادران باردار و کاهش مرگ و میر کودکان زیر پنج و زیر یک سال را از دیگر اقدام‌ها ذکر کرد.
 
وی یادآور شد: سال گذشته یک مورد مرگ و میر مادران باردار داشتیم و تیم‌های ویژه‌ای برای این منظور گذاشته شد تا بتوانند آن را بررسی کنند.
 
این مسئول ارتقای علمی و پژوهشی اعضای هیئت علمی و توسعه رشته‌های دستیاری را از جمله اقدام‌های مهم عنوان کرد.
 
وی با اشاره به اینکه تقویت IT دانشگاه از اهداف اولیه تیم سلامت دانشگاه علوم پزشکی گیلان از سال 84 بوده است، خاطرنشان کرد: افزایش کیفیت رشته‌های پیراپزشکی و پزشکی از اهداف مهم بود.
 
بهبودی، متذکر شد: ارتقای کیفیت تخت‌های بیمارستانی و اورژانس‌ها از اهداف اولیه تیم سلامت استان بود که در این زمینه تخت‌های بیمارستانی از 2 هزار و 260 تخت در سال 84 به 3 هزار و 584 تخت در سال جاری رسیده است.
 
 
 
 
مراکز‌علمی
  دانشگاه‌های داخلی
  دانشگاه‌های خارجی
  موسسه‌های آموزشی
  انجمن‌های علمی
کافه‌ارشد
  پاتوق
  سبک زندگی
  برنامه‌ریزی
  خاطره‌بازی
اخبار
  دانشگاه‌ها
  آموزش عالی
  انجمن‌ها
  آزمون‌ها
  همایش‌ها
  رشته ها
  استان‌ها
  خارجی
دسترسی‌ها
  رادیو دانشجو
  فرصت‌های تحصیلی
  فرصت‌های شغلی
  کتاب‌ها
  جزوه‌ها
  گالری
حامیان طلایی دانشجو آنلاین
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به نیوساد می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - با ذکر منبع بلامانع است
Powered by HamrahSamaneh CO.