در همایش تخصصی مدرسان شریف بررسی شد:

راه‌های موفقیت در کنکور ارشد مدیریت بازرگانی

تاریخ انتشار : ۱۸ شهريور ماه ۱۳۹۲

این روزها مجموعه همایش‌های تخصصی راه‌کارهای موفقیت در آزمون کارشناسی ارشد در موسسه مدرسان شریف در حال برگزاری هستند.
 
معرفی منابع بهینه آزمون کارشناسی ارشد، معرفی تئوری ها و تکنیک های مطالعه و تست زنی، مدیریت بحران در کنکور از جمله سرفصل هایی هستند که در این همایش‌ها دنبال می شوند.
 
به گزارش دانشجوآنلاین،  در همایش تخصصی آزمون کارشناسی ارشد رشته مدیریت بازرگانی، که عصر شنبه 16 شهریورماه، برگزار شد، اساتید و رتبه‌برترهای این رشته، داوطلبان را برای موفقیت در آزمون ارشد راهنمایی کردند.
 
این همایش با حضور دکتر مهرداد پرچ، از اساتید به‌نام رشته‌های مدیریت، دکتر جعفری ده‌کردی مدرس تئوری‌های مدیریت و بابک حاتمی، رتبه ی2 آزمون ارشد سال90 برگزار شد.
 
در این همایش که در سالن همایش‌های ساختمان مرکزی موسسه مدرسان شریف برگزار شد، روند تغییرات آزمون ارشد 92 مورد بررسی قرار گرفت.
 
دکتر مهرداد پرچ در این همایش با اشاره به اهمیت انتخاب صحیح منابع گفت: انتخاب منابع متعدد برای مطالعه‌ی درس های آزمون ارشد اشتباه است و شما باید منابعی را بخوانید که کنکور را پوشش دهد. 
 
وی همچنین دو درس ریاضی و آمار را از دروس تاثیرگذار رشته مدیریت بازرگانی دانست و افزود: احتمال دارد کسی بگوید پایه‌ی من در این دو درس ضعیف است و این دو را کنار بگذارد. شما می توانید از پس این دو درس بر بیایید و از بین 40 تست این درس حداقل به چند سوال آن جواب دهید. 
 
این مدرس دروس آمار و ریاضی ادامه داد: رتبه های تک رقمی حداکثر به 60 تا 70 درصد سوالات این دو درس پاسخ می دهند.
 
در ادامه همایش دیگر مشاور موسسه به صحبت پرداخت. جعفری ده‌کردی حرکت موسسه مدرسان شریف را هوشمندانه وعلمی خواند و کتاب‌های قوی وعلمی، استادهای به نام و جامعه آماری و کیفیت سوالات را از شاخصه های این موسسه عنوان کرد.
 
مدرس درس تئوری های مدیریت، با اشاره به این سوال که چگونه می توان این درس را مطالعه کرد، گفت: درس تئوری های مدیریت یک درس حفظی نیست و فهمیدنی است.
 
وی این درس را فاقد چارچوب مشخص دانست و گفت: در کتاب «تئوری مدریت» مدرسان شریف سعی شده این درس چارچوب بندی شود.
 
جعفری ده‌کردی نقطه قوت داوطلبان در این درس را اساتید و مشاورهای رتبه یک این درس دانست و با اشاره به کلیدی بودن این درس و تعدد منابع گفت: در کلاس ها و جلسات مشاوره تعداد منابع کمتر شده است و این افراد سعی می کنند تا روز آزمون شما را همراهی کنند.
 
بابک حاتمی، رتبه‌ی 2 آزمون ارشد رشته مدیریت بازرگانی در سال 92 نیز در این همایش از تجربیات خود برای موفقیت در آزمون ارشد گفت.
 
وی تئوری های مدیریت را یکی از مشکل ترین درس ها دانست و افزود: من از شهریور سه درس ریاضی، تئوری های مدیریت و تحقیق در عملیات را شروع کردم. ابتدا نیز خود را در دو درس ریاضی و روش تحقیق قوی کردم و سپس به سراغ تئوری های مدیریت رفتم.
 
این رتبه برتر رشته مدیریت بازرگانی در ادامه گفت: در این مدت دو نفر از رتبه برترهای سال قبل من را همراهی می کردند و به من مشاوره می دادند.
 
او در پایان عنوان کرد: من برای مطالعه این درس فقط به سراغ کتاب مدرسان شریف رفتم و با مطالعه‌ی تنها نیمی از کتاب 37 درصد زدم. این در حالی بود که بیشترین درصد در آن سال، 55 بود.
 
قاسمی، از مشاوران این موسسه نیز به بیان مطالب مفیدی پرداخت. وی سه فاکتور مهم برای انتخاب آزمون های آزمایشی را جامعه آماری، کیفیت سوالات و خدمات پشتیبانی بر شمرد و عنوان کرد: شما سوالات موسسات آموزشی مختلف را بررسی کنید و هر کدام که این سه شاخصه را داشتند را انتخاب کنید.
 
وی با اشاره به 180 نمایندگی این موسسه در سراسر کشور گفت: احتمالا مدرسان بیشترین نمایندگی را بین موسسات آموزشی در سراسر کشور داراست و همین باعث می شود بالاترین جامعه آماری را داشته باشیم.
 
قاسمی با اشاره به کیفیت سوالات این موسسه افزود: بهترین روش برای درک کیفیت آزمون‌ها، رجوع به سوالاتِ کتاب‌های هر موسسه است. شما با توجه به کتاب‌های تالیفی ما که سابقه 13 ساله دارند می‌توانید کیفیت سوالات را لمس کنید.
 
این مشاور آزمون ارشد، تله‌های تستی را یکی از نکاتی دانست که طراحان سوالات آزمون ارشد به آن توجه می‌کنند و ادامه داد: اساتید مدرسان نیز در طراحی سوالات به این نکات توجه دارند.
 
وی درباره خدمات پشتیبانی مدرسان شریف نیز پاسخنامه تشریحی را از مزیت های این موسسه پس از هر آزمون عنوان کرد.
 
در پایان برنامه بابک حاتمی به سوالات حاضرین پیرامون رشته مدیریت و آزمون ارشد این رشته پاسخ گفت.
 
 
 
از دست ندهید: 
------------------------------------------------------------------------------------
گفتگو با رتبه 2 ارشد مهندسی نرم‌افزار
مراکز‌علمی
  دانشگاه‌های داخلی
  دانشگاه‌های خارجی
  موسسه‌های آموزشی
  انجمن‌های علمی
کافه‌ارشد
  پاتوق
  سبک زندگی
  برنامه‌ریزی
  خاطره‌بازی
اخبار
  دانشگاه‌ها
  آموزش عالی
  انجمن‌ها
  آزمون‌ها
  همایش‌ها
  رشته ها
  استان‌ها
  خارجی
دسترسی‌ها
  رادیو دانشجو
  فرصت‌های تحصیلی
  فرصت‌های شغلی
  کتاب‌ها
  جزوه‌ها
  گالری
حامیان طلایی دانشجو آنلاین
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به نیوساد می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - با ذکر منبع بلامانع است
Powered by HamrahSamaneh CO.