تبدیل دانشگاه پیام‏‌نور آستارا به دانشگاهی بین‌المللی

تاریخ انتشار : ۰۶ مهر ماه ۱۳۹۲

مسئول دانشگاه پیام ‏نور آستارا گفت: تبدیل دانشگاه پیام‏‌نور آستارا به واحد بین‏‌المللی از اولویت‏‌های توسعه این مرکز آموزش عالی است.
 
علی آصفی در گفت‏‌وگو با ایسنا منطقه گیلان، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بندر مرزی آستارا از سه طریق زمینی، دریایی و هوایی دارای مرز بین‏‌المللی با کشورهای حاشیه دریای خزر است و به دلیل مراودات اقتصادی، فرهنگی و علمی با این کشورها از سالیان دور به دروازه طلایی اروپا مشهور شده است، ایجاد یک دانشگاه بین‏‌المللی در این شهرستان می‏‌تواند تحولی عظیم در توسعه علمی منطقه ایجاد کند.
 
وی توریست پذیر بودن و قرار گرفتن در شاه‌راه مواصلاتی استان‏‌های غربی با شمال کشور را از دیگر مزایای این شهرستان دانست و ادامه داد: این موضوع به شکل جدی از سوی مسئولان پیگیری می‏‌شود و امیدواریم در آینده‏‌ای نزدیک شاهد تحقق این امر مهم باشیم.
 
آصفی در خصوص ارتقای رتبه دانشگاه پیام نور آستارا از واحد به مرکز، اظهارکرد: این درخواست تنظیم و ارسال شده است و بزودی موافقت با این درخواست انجام می‌شود.
 
مسئول دانشگاه پیام‏‌نور آستارا در پایان تعداد رشته‏‌های این واحد را 14 رشته در شاخه‏‌های علوم پایه، علوم انسانی و فنی و مهندسی و در مقطع کارشناسی عنوان کرد وافزود: 6 عضو هیأت علمی، 128 مدرس حق التدریس و 15 کادر اداری مسئولیت تعلیم به یک هزار و 550 دانشجو را برعهده دارند.
 
به گزارش ایسنا، در شهرستان آستارا 5 دانشگاه پیام نور، آزاد اسلامی، آموزش عالی غیر دولتی شهریار، علمی و کاربردی، سما و یک حوزه علمیه با 10 هزار دانشجو و طلبه فعالیت می‏‌کنند.
 
 

 

مراکز‌علمی
  دانشگاه‌های داخلی
  دانشگاه‌های خارجی
  موسسه‌های آموزشی
  انجمن‌های علمی
کافه‌ارشد
  پاتوق
  سبک زندگی
  برنامه‌ریزی
  خاطره‌بازی
اخبار
  دانشگاه‌ها
  آموزش عالی
  انجمن‌ها
  آزمون‌ها
  همایش‌ها
  رشته ها
  استان‌ها
  خارجی
دسترسی‌ها
  رادیو دانشجو
  فرصت‌های تحصیلی
  فرصت‌های شغلی
  کتاب‌ها
  جزوه‌ها
  گالری
حامیان طلایی دانشجو آنلاین
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به نیوساد می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - با ذکر منبع بلامانع است
Powered by HamrahSamaneh CO.