افتتاح و راه‌اندازی ایستگاه مطالعه دانشجویی در واحد امیدیه

تاریخ انتشار : ۱۶ مهر ماه ۱۳۹۲

ایستگاه مطالعه دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد امیدیه با حضور جمعی از مسئولان افتتاح شد.
  
به گزارش فارس از امیدیه، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی امیدیه در مراسم افتتاحیه ایستگاه مطالعه دانشجویی در مسجد امام خمینی(ره) دانشگاه توسط دفتر فرهنگ اسلامی و با حضور جمعی از مسئولان شهرستان امیدیه افتتاح و راه اندازی شد اظهار کرد: این ایستگاه با هدف گسترش فرهنگ کتابخوانی و ایجاد فضایی مناسب برای مطالعه دانشجویان ایجاد شده است.
 
مهرداد افشون در خصوص اهمیت و جایگاه کتاب و کتابخوانی تصریح کرد: کتاب، کتابخوانی و میزان گرایش به مطالعه امروزه یکی از شاخصه‌های توسعه به شمار می‌رود و از آنجا که یکی از ارزش‌ها و اهداف کتابخوانی و مطالعه، تعهد به سوادآموزی و یاددهی مداوم بوده، ترویج این فرهنگ از ملزومات به شمار می‌رود.
 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی امیدیه همچنین عنوان کرد: مسئولیت دانشگاه در اشاعه فرهنگ مطالعه بسیار مهم است و مسئولان امر می‌توانند با برگزاری مسابقات کتابخوانی، برگزاری نمایشگاه‌های کتاب، تجهیز کتابخانه‌های خوابگاه‌های دانشجویی، معرفی، توسعه و تجهیز کتابخانه‌ها در دانشگاه نتایج پرثمری به دست آورند.
 
وی اضافه کرد: امیدواریم با انجام این فعالیت‌ها از جمله ایستگاه‌های مطالعه و پژوهش در دانشگاه‌ها باعث بهبود این امر مهم شد.
 
افشون ادامه داد: کشور ما از سالیان دور کشوری با قدمت فرهنگی بالا بوده و نویسندگان، دانشمندان و شاعران درخشانی داشته است ولی متاسفانه سرانه مطالعه زیبنده ما نیست و خود، نشانی از مهجوریت کتاب و کتابخوانی در جامعه ما شده که باشد در ریشه‌یابی این معضل بیش از پیش کوشید.
 
 

اخبار مرتبط: 
-----------------------------------------------------

 

 

 

مراکز‌علمی
  دانشگاه‌های داخلی
  دانشگاه‌های خارجی
  موسسه‌های آموزشی
  انجمن‌های علمی
کافه‌ارشد
  پاتوق
  سبک زندگی
  برنامه‌ریزی
  خاطره‌بازی
اخبار
  دانشگاه‌ها
  آموزش عالی
  انجمن‌ها
  آزمون‌ها
  همایش‌ها
  رشته ها
  استان‌ها
  خارجی
دسترسی‌ها
  رادیو دانشجو
  فرصت‌های تحصیلی
  فرصت‌های شغلی
  کتاب‌ها
  جزوه‌ها
  گالری
حامیان طلایی دانشجو آنلاین
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به نیوساد می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - با ذکر منبع بلامانع است
Powered by HamrahSamaneh CO.