زمان دریافت طرح‌های پنجمین جشنواره سراسری کارآفرینی و توسعه کسب و کار

تا پایان مهرماه 92 ادامه دارد

تاریخ انتشار : ۲۰ مهر ماه ۱۳۹۲

 

این جشنواره به همت صندوق پژوهش و فناوری توسعه صادرات شریف با همکاری مرکز کارآفرینی و مرکز رشد فناوریهای پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف طی ماههای خرداد تا آذر سال 92 و به منظور اخذ طرح­های کسب و کار و ایده‌های نوین و دانش بنیان و رتبه­بندی آنها برگزار می­شود.
 
به دنبال برگزاری موفق چهار جشنواره قبلی در دانشگاه صنعتي شريف، دریافت طرح ها برای جشنواره­ی پنجم با ابعاد گسترده­تر و رويكرد ملي و سراسري با اهدافی نظیر آموزش و ارتقای توان کارآفرینان برای نوشتن طرح تجاری و برنامه‌ریزی اجرایی، شناسایی و معرفی کارآفرینان جوان و ناشناخته، پرورش نسل جدیدی از کارآفرینان و آشنایی صاحبان صنعت با ایده‌های جدید و خلاقانه و فراهم آوردن شرایط برای کارآفرینان جهت بازاریابی و معرفی طرح به سرمایه‌گذاران از خردادماه سال جاری آغاز شد.
 
جشنواره پنجم در محورهای متنوعی اعم از علوم فنی- مهندسی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، حوزه­های مدیریتی، مالی و اقتصادی، فناوری‌های نوین بیوتکنولوژی و نانو تکنولوژی، علوم کشاورزی و منابع طبیعی و در چهار بخش شامل نگارش طرح تجاری(Business plan)، نگارش مدل کسب و کار(Business Model) برای ایده های دانش بنیان و نوآورانه(Seed Stage) و همچنین طرح کسب و کار شرکتهای نوپا (Early Stage) و شرکت­های دانش­بنیان توسعه­یافته  موفق در مرحله توسعه(Expansion Stage) برگزار می­شود و ضمنا در این دوره یک بخش ویژه تحت عنوان فضای مجازی خواهیم داشت که در این بخش طرح های مرتبط با فضای مجازی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
 
در این دوره جشنواره جوایز ارزنده و بسته­های حمایتی متنوعی برای برگزیدگان در نظر گرفته شده است که شامل مواردی از قبیل هداياي نقدي، تسهیلات مالی ارزان قیمت، امکان استقرار در مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف، امکان سرمایه­گذاری صندوق پژوهش و فناوري شریف و سایر سرمایه­گذاران در طرح­های برگزیده و... می­توان اشاره کرد.
 
 فرایند اجرای این دوره از جشنواره بدین شکل است که متقاضیان و صاحبان ایده در گام اول طرح­های خود را در قالب یک خلاصه مدیریتی 3-8 صفحه­ای به دبیرخانه ارسال نموده و در گام بعدی برای برگزیدگان ضمن برگزاری کارگاه­های آموزشی، یک پشتیبان برای تدوین طرح کسب و کار اختصاص خواهد یافت. در مرحله بعدی طرح­های نهایی در کمیته داوران ارزیابی شده و به مرحله فینال راه پیدا خواهند نمود. در مراسم پایانی جشنواره نیز صاحبان طرحهای برتر در حضور کمیته داوران و حضار اقدام به دفاع از طرح­های خود نموده و در نهایت رتبه­های برتر در بخش­های مختلف تعیین و در همان روز اعلام خواهند شد.
 
شایان ذکر است زمان دریافت خلاصه مدیریتی طرح­ها تا 30 مهر ماه سال جاری می­باشد و علاقمندان برای اطلاع از جزییات،  برنامه­ی زمان­بندی و جوایز جشنواره می­توانند به نشانی اینترنتی http://bp.sharif.ir یا www.sharifvc.ir مراجعه یا با شماره­ 61975312 تماس حاصل نمایند.
 
 

اخبار مرتبط: 
-----------------------------------------------------

 

 

 

مراکز‌علمی
  دانشگاه‌های داخلی
  دانشگاه‌های خارجی
  موسسه‌های آموزشی
  انجمن‌های علمی
کافه‌ارشد
  پاتوق
  سبک زندگی
  برنامه‌ریزی
  خاطره‌بازی
اخبار
  دانشگاه‌ها
  آموزش عالی
  انجمن‌ها
  آزمون‌ها
  همایش‌ها
  رشته ها
  استان‌ها
  خارجی
دسترسی‌ها
  رادیو دانشجو
  فرصت‌های تحصیلی
  فرصت‌های شغلی
  کتاب‌ها
  جزوه‌ها
  گالری
حامیان طلایی دانشجو آنلاین
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به نیوساد می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - با ذکر منبع بلامانع است
Powered by HamrahSamaneh CO.