با ویژگی‌های فضای دانشگاهی روسیه آشنا شوید

مزیت‌های تحصیل در روسیه چیست؟

تاریخ انتشار : ۲۸ مهر ماه ۱۳۹۲

 چرا روسیه؟
در حال حاضر بیش از 210 هزار دانشجوی بین المللی از حدود 200 کشور جهان در دانشگاه های دولتی روسیه مشغول به تحصیل اند. چه عاملی روسیه را به چنین مقصد تحصیلی خارج از کشور تبدیل کرده است؟ موسسه تکیه گاه دانش که در زمینه اعزام دانشجو به خارج از کشور فعالیت می کند به این سوال پاسخ داده است:
 
چرا دانشجویان برای آموزش عالی به روسیه می روند؟
 
1. زندگی در کشوری منحصر به فرد
• روسیه از لحاظ قلمرو زمینی بزرگترین کشور جهان است.
• روسیه مردمی مهمان نواز و صبور دارد و همین امر این کشور را  به مهدی از گروه های 160 قوم مختلف تبدیل کرده است که با هم در صلح و آرامش زندگی می کنند و هر یک پیرو یکی از بزرگترین ادیان جهانند.
• روسیه دارای میراث فرهنگی و تاریخی منحصر به فردی است.
• زمانی که سخن از زیبایی های مناظر طبیعی و تنوع سبک های معماری روسیه می شود، هیچ همتایی نمی توان برای این کشور یافت.
• در روسیه فرصت های بسیار خوبی برای شرکت در فعالیت های ورزشی در مدرن ترین زمین های ورزشی و همچنین حضور در رویدادهای ورزشی بین المللی فراهم است؛ قابل ذکر است که روسیه میزبان بازی های المپیک زمستان 2014 و جام جهانی فوتبال 2018 خواهد بود.
• در روسیه هر کسی امکان شکوفایی استعدادها و فرصت توسعه توانایی های خلاقانه ی خود را می یابد؛ در این کشور دانشجویان از نرخ های ویژه ای برای بلیط های موزه ها، تئاترها، سینماها، گالری ها، کافه ها، پارک ها و بسیاری از مکان های دیگر برای گذران اوقات فراغتشان با دوستان، بهره می برند.
 
2. کسب آموزش عالی معتبر و به رسمیت شناخته شده در سراسر جهان
سیستم آموزش عالی روسیه از 650 دانشگاه دولتی تشکیل شده و حدود 7 میلیون دانشجو در آن مشغول به تحصیلند و از این تعداد بیش از 165 هزار نفر از حدود 200 کشور مختلف جهان هستند.
• آموزش عالی روسیه گزینه های فراوانی برای ارائه دارد؛ از جمله بیش از 200 رشته ی تخصصی پزشکی، مهندسی، اقتصاد و علوم انسانی.
• آموزش عالی روسیه بر اساس دانشکده مشهور علوم پایه و کاربردی می باشد و اکتشافات بزرگ دانشمندان روسی که علم جهانی را برای قرن ها به پیش برده، بن مایه ی آن است.
• آموزش عالی روسیه، امکان دسترسی به مدرن ترین آزمایشگاه ها و مراکز علمی و فنی را فراهم می کند.
• آموزش عالی روسیه کیفیت و مهارت پرسنل آموزشی اش را ضمانت می کند (به طور متوسط ​​80 درصد استادان دارای مدرک دکترا می باشند).
• آموزش عالی روسیه متشکل از دانشگاه های معتبر با بیش از 100 سال سابقه و مقاطع و دوره هایی ارزشمند و مورد تایید و به رسمیت شناخته شده در سرتاسر جهان است.
• تحصیل اتباع خارجی در دانشگاه های دولتی روسیه تا 80 درصد توسط یارانه و کمک هزینه دولت روسیه حمایت می شود و این امر تحصیل دانشجویان بین المللی را مقرون به صرفه می‌سازد (به طور متوسط ​​هزینه یک سال تحصیلی، از جمله اقامت در خوابگاه دانشجویی، 2500-4000 دلار آمریکا می باشد).
 
3. یادگیری زبان روسی
• زبان روسی یکی از زبان های اصلی ارتباطات بین المللی است. این زبان از لحاظ جغرافیایی گسترده ترین زبان اوراسیا به شمار آمده، و به طور وسیعی در میان زبانهای اسلاوی مورد استفاده قرار می گیرد، و وسیع ترین زبان مادری در اروپاست. امروزه بیش از 350 میلیون نفر می توانند به زبان روسی صحبت کنند.
• زبان روسی یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل متحد است. روسی زبان رسمی "هوا- فضا" است و به همین جهت تمام فضانوردان باید روسی یاد بگیرند. گردشگران روسی به تمام نقاط جهان سفر می کنند؛ دانش روسی اغلب به کسب و کار هتلداری کمک می کند و موجب ارتقاء و پیشرفت در این زمینه می شود.
• زبان روسی زیبا و منحصر به فرد است. فراگیری این زبان فرصت خواندن رمان های کلاسیک را به زبان اصلی و از نویسندگان برجسته روسی از جمله پوشکین، تولستوی، داستایفسکی، چخوف و بسیاری دیگر فراهم می کند. علاوه بر این فراگیری زبان روسی به درک بهتر فرهنگ و روح پررمز و راز روسی کمک شایانی می کند.
 
 
 

 

مراکز‌علمی
  دانشگاه‌های داخلی
  دانشگاه‌های خارجی
  موسسه‌های آموزشی
  انجمن‌های علمی
کافه‌ارشد
  پاتوق
  سبک زندگی
  برنامه‌ریزی
  خاطره‌بازی
اخبار
  دانشگاه‌ها
  آموزش عالی
  انجمن‌ها
  آزمون‌ها
  همایش‌ها
  رشته ها
  استان‌ها
  خارجی
دسترسی‌ها
  رادیو دانشجو
  فرصت‌های تحصیلی
  فرصت‌های شغلی
  کتاب‌ها
  جزوه‌ها
  گالری
حامیان طلایی دانشجو آنلاین
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به نیوساد می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - با ذکر منبع بلامانع است
Powered by HamrahSamaneh CO.