کمک مالی میلیاردر استرالیایی برای جذب استعدادهای بین‌المللی

تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ماه ۱۳۹۲

 

یک میلیاردر استرالیایی و همسرش اقدام به اعطای کمک مالی چشمگیر به ارزش 65 میلیون دلار استرالیا به پنج دانشگاه زیرمجموعه دانشگاه استرالیای غربی با هدف ارائه بورسیه‌های تحصیلی به دانشجویان خارجی کردند.
 
به گزارش ایسنا، از این کمک مالی چشمگیر که از سوی «اندرو» میلیاردر استرالیایی و همسرش «نیکولا» به دانشگاه‌های این کشور تعلق گرفته به عنوان «بزرگترین هدیه تاریخ آموزش عالی در استرالیا» یاد شده است.
 
از مبلغ فوق 50 میلیون دلار استرالیا صرف تاسیس یک بنیاد مالی برای تامین بودجه سالانه بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی 25 دانشجوی بین‌المللی دکتری و فوق دکتری خواهد شد.
 
به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی یونیورسیتی‌ورلدنیوز، این مرد خیر که خود نیز دانش آموخته رشته بازرگانی در دانشگاه استرالیای غربی است ابراز امیدواری کرده که تخصیص این کمک نقدی قابل توجه بتواند انگیزه‌ای مهم برای جذب بیشتر استعدادهای علمی برجسته از میان دانشجویان خارجی باشد.
 
وی هدف خود از اعطای این بورسیه تحصیلی را ایجاد یک نسخه استرالیایی شبیه به بورسیه‌های تحصیلی «رودس» و «گیتس» اعلام کرد که به ترتیب از سوی دانشگاه‌های «آکسفورد» و «کمبریج» اعطا می‌شوند.
 
وی امیدوار است تخصیص این بودجه سبب جذب استعدادهای مطرح دانشگاهی از کشورهای مختلف به استرالیا و نیز انجام تحقیقات متنوع پس از کارشناسی ارشد شود که هم برای استادان و هم برای دانشجویان مفید خواهد بود.
 
 

اخبار مرتبط: 
-----------------------------------------------------

 

 

مراکز‌علمی
  دانشگاه‌های داخلی
  دانشگاه‌های خارجی
  موسسه‌های آموزشی
  انجمن‌های علمی
کافه‌ارشد
  پاتوق
  سبک زندگی
  برنامه‌ریزی
  خاطره‌بازی
اخبار
  دانشگاه‌ها
  آموزش عالی
  انجمن‌ها
  آزمون‌ها
  همایش‌ها
  رشته ها
  استان‌ها
  خارجی
دسترسی‌ها
  رادیو دانشجو
  فرصت‌های تحصیلی
  فرصت‌های شغلی
  کتاب‌ها
  جزوه‌ها
  گالری
حامیان طلایی دانشجو آنلاین
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به نیوساد می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - با ذکر منبع بلامانع است
Powered by HamrahSamaneh CO.