اروپا به دنبال جذب دانشجو از چه کشورهایی است؟

تاریخ انتشار : ۲۵ آبان ماه ۱۳۹۲

 

به دنبال توافقنامه‌ای که میان «کمیسیون اتحادیه اروپا» و «کره جنوبی» در بروکسل به امضا رسید، کمیته تحقیقات اروپا (ERC) برای جذب دانشجویان برتر و محققان جوان از کره جنوبی تلاش ‌می‌کند.
 
این توافقنامه پیوستن محققان کُره‌ای را به تیم‌های تحقیقات دانشگاهی اروپایی به سرپرستی «ERC» آسان‌تر می‌کند.
 
بنابر مفاد این توافقنامه، دولت کره جنوبی دانشجویان و متخصصان برتر و جوان این کشور را نسبت به فرصت‌های همکاری در تیم‌های تحقیقاتی که با سرمایه‌گذاری ERC شکل گرفته‌اند، مطلع و هزینه‌های سفر آنها را تقبل خواهد کرد.
 
به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی یونیورسیتی‌ورلدنیوز، به محض پذیرش متخصصان جوان کُره‌ای در تیم تحقیقاتی ERC آنها نیز مانند سایر اعضای این تیم تحت پوشش حمایت مالی قرار می‌گیرند.
 
بنابر اعلام ERC، هدف از اجرای این طرح، گردهم آوردن مغزها و محققان مطرح اروپا و کره جنوبی برای تبادل ایده‌ها و تجربیات آنها است.
 
«هلگا نووتنی»، دبیر کمیته تحقیقات اروپا در هنگام امضای این توافقنامه تاکید کرد که توافقنامه حاضر یک گام جدی دیگر از سوی ERC برای جذب مغزهای جوان دانشگاهی در اروپا است.
 
بنابر اعلام ERC، کره جنوبی دومین کشور در جهان و نخستین کشور آسیایی است که این توافقنامه را به امضاء می‌رساند. به دنبال کره جنوبی سایر کشورها نظیر برزیل نیز تمایل خود را برای امضای چنین توافقنامه‌ای اعلام کرده‌اند.
 
 

 

مراکز‌علمی
  دانشگاه‌های داخلی
  دانشگاه‌های خارجی
  موسسه‌های آموزشی
  انجمن‌های علمی
کافه‌ارشد
  پاتوق
  سبک زندگی
  برنامه‌ریزی
  خاطره‌بازی
اخبار
  دانشگاه‌ها
  آموزش عالی
  انجمن‌ها
  آزمون‌ها
  همایش‌ها
  رشته ها
  استان‌ها
  خارجی
دسترسی‌ها
  رادیو دانشجو
  فرصت‌های تحصیلی
  فرصت‌های شغلی
  کتاب‌ها
  جزوه‌ها
  گالری
حامیان طلایی دانشجو آنلاین
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به نیوساد می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - با ذکر منبع بلامانع است
Powered by HamrahSamaneh CO.