براساس رتبه بندی گرین متریک؛

10 دانشگاه سبز دنیا معرفی شدند

تنها یک دانشگاه ایرانی در میان سبزترین‌ها

تاریخ انتشار : ۰۸ بهمن ماه ۱۳۹۲

 

دانشگاه زنجان بر اساس رتبه بندی " گرین متریک"، در میان 301 دانشگاه جهان به عنوان یکی از سبزترین دانشگاههای جهان، شناخته شد.
در چند سال اخیر، فعالیتهای مختلف زیربنایی که در دانشگاه زنجان در جهت حمایت از محیط زیست و سرسبزی آن انجام گرفته است از چشم آمار Greenmetric دور نمانده و این امر سبب شده تا این دانشگاه در لیست سرسبزترین دانشگاه‌های دنیا قرار گیرد و در گزارش "سبزترین دانشگاه جهان" در بین 301 دانشگاه دنیا، رتبه امیدبخشی را کسب کند.
 
به گزارش خبرنگار مهر، رده ‌بندی ""Greenmetric از سال 2010 میلادی از سوی دانشگاه دولتی اندونزی انجام می‌شود. در آخرین رده ‌بندی اعلامی از سوی این دانشگاه که مربوط به سال 2013 میلادی است، اطلاعاتی از 301 دانشگاه در 61 کشور جهان و در 6 بخش جمع‌آوری شده است.
 
 
 
این رده‌بندی اقدامات دانشگاه‌ ها را در بخش‌ هایی نظیر وضعیت و زیرساخت، انرژی و تغییرات جوی، مدیریت پسماندها، مصرف آب، حمل و نقل و آموزش و با بهره‌گیری از اطلاعات اخذ شده آنلاین از سوی این مؤسسات گردآوری کرده است.
 
دانشگاه دولتی اندونزی در این "رتبه ‌بندی سبز" دانشگاه "ناتینگهامِ" انگلیس را با کسب 7521 امتیاز به عنوان سبزترین دانشگاه جهان برگزید و دانشگاه زنجان نیز با کسب امتیاز 5225 و رتبه 128 به عنوان تنها دانشگاه ایرانی موفق به کسب افتخار شده است.
 
براساس این رتبه بندی دانشگاه ناتینگهام از انگلیس، دانشگاه بین المللی ایرلند، دانشگاه نرت ایسترن از آمریکا، بردفورد از انگلیس، کانتیکت از آمریکا، شربروک از کانادا، پلی موث از انگلیس، نورت کارولینا از آمریکا، کالیفورنیا از آمریکا و دانشگاه علوم کشاورزی و فنی آمریکا در رده اول تا دهم این رتبه بندی قرار دارند.
 
همچنین دانشگاههای Dundee از انگلیس، کفرالشیخ از مصر، یاماگوچی از ژاپن، سوت بریتانی از فرانسه، دگلی استادی دی باری آلدو مورو از ایتالیا، سبلاس مارت از اندونزی، سوترن یوتاه از آمریکا، ایسن از آلمان، شیبا از ژاپن و دانشگاه فنی مهندسی فنلاند بعد از ایران در این رتبه بندی قرار گرفتند.
 
مراکز‌علمی
  دانشگاه‌های داخلی
  دانشگاه‌های خارجی
  موسسه‌های آموزشی
  انجمن‌های علمی
کافه‌ارشد
  پاتوق
  سبک زندگی
  برنامه‌ریزی
  خاطره‌بازی
اخبار
  دانشگاه‌ها
  آموزش عالی
  انجمن‌ها
  آزمون‌ها
  همایش‌ها
  رشته ها
  استان‌ها
  خارجی
دسترسی‌ها
  رادیو دانشجو
  فرصت‌های تحصیلی
  فرصت‌های شغلی
  کتاب‌ها
  جزوه‌ها
  گالری
حامیان طلایی دانشجو آنلاین
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به نیوساد می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - با ذکر منبع بلامانع است
Powered by HamrahSamaneh CO.