هشت راه ساده برای رفع خستگی چشم

تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ماه ۱۳۹۱

چند ساعت مطالعه‌ در روز و یا خیره شدن طولانی به صفحه‌ی مانیتور، چشم را دچار خستگی می‌کند. در اينجا چند مورد درمان خانگي براي رفع خستگي چشم ذکر مي‌کنيم، اما از اين موضوع غافل نباشيد که هر شش ماه يک بار، بايد براي بررسي وضعيت چشمانتان به پزشک مراجعه کنيد:

 

1- يکي از ساده ترين راه ها اين است که دو قاشق را داخل فريزر بگذاريد. بعد از اينکه سرد شدند، آنها را زير چشمان خود قرار دهيد تا پف چشمانتان کم شود. توجه داشته باشيد که قاشق ها يخ نشوند.

2- روش موثر ديگر اين است که تکه اي از پنبه را به صورت گلوله در يک استکان چاي بيندازيد و بعد از چند ثانيه، آنها را چند دقيقه اي روي پلک چشمانتان قرار دهيد.

 

3- از قرار دادن تکه هاي خيار بر روي پلک چشم، جهت کاهش پف کردگي استفاده کنيد.

 

4- روش موثر ديگر اين است که به طور مرتب چشمان خود را با آب سرد بشوييد. اين عمل باعث آرامش چشم مي شود و هر گونه خستگي را برطرف مي کند.

 

5- استفاده از چاي کيسه‌اي مي‌تواند خستگي چشم را برطرف کند. بدين منظور چاي کيسه‌اي را کمي خيس کرده و در يخچال قرار دهيد. سپس دراز کشيده و به آرامي آنها را روي چشم‌ها بگذاريد.

چاي کيسه‌اي پس از چند دقيقه که روي چشم قرار مي‌گيرد، با گرماي بدن و همچنين گرماي محيط، سردي خود را از دست داده و گرم مي‌شود.

 

6- گلوله هاي پنبه اي را داخل يک فنجان شير خنک بيندازيد و سپس آنها را روي پلک چشم قرار دهيد.

 

7- در يک فنجان آب، چند قطره روغن اسطوخودوس بريزيد و سپس گلوله پنبه را در آن بخيسانيد و بعد آن را روي پلک چشمتان بگذاريد.

 

8- يک توت فرنگي را که در فريزر بوده به مدت چند دقيقه روي پلکتان قرار دهيد. براي رفع خستگي بسيار موثر است.

 

مراکز‌علمی
  دانشگاه‌های داخلی
  دانشگاه‌های خارجی
  موسسه‌های آموزشی
  انجمن‌های علمی
کافه‌ارشد
  پاتوق
  سبک زندگی
  برنامه‌ریزی
  خاطره‌بازی
اخبار
  دانشگاه‌ها
  آموزش عالی
  انجمن‌ها
  آزمون‌ها
  همایش‌ها
  رشته ها
  استان‌ها
  خارجی
دسترسی‌ها
  رادیو دانشجو
  فرصت‌های تحصیلی
  فرصت‌های شغلی
  کتاب‌ها
  جزوه‌ها
  گالری
حامیان طلایی دانشجو آنلاین
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به نیوساد می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - با ذکر منبع بلامانع است
Powered by HamrahSamaneh CO.