معرفی برترین‌های فناوری نانو در کنفرانس بین‌المللی نانوساختارها

تاریخ انتشار : ۱۳ اسفند ماه ۱۳۹۴

دبیر کارگروه توسعه منابع انسانی ستاد فناوری نانوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از معرفی برگزیدگان بخش‌های متخصصان، مؤسسات پژوهشی و آزمایشگاه‌ها در دهمین جشنواره برترین‌های فناوری نانو در تاریخ 17 اسفند ماه، همزمان با ششمین کنفرانس بین‌المللی نانوساختارها خبر داد.

 

به گزارش دانشجوآنلاین به نقل از ایسنا، سیدمحمد زاده ختمی‌مآب، دبیر دهمین جشنواره برترین‌های فناوری نانو با اعلام این خبر اظهار کرد: جشنواره برترین‌های فناوری نانو به صورت سالانه و به منظور ارزیابی و رتبه‌بندی فعالیت‌ها و دستاوردهای افراد و نهادهای فعال کشور در حوزه فناوری نانو برگزار می‌شود.

 

دبیر کارگروه توسعه منابع انسانی ستاد توسعه فناوری نانو توضیح داد: ستاد فناوری نانو، افراد و نهادهای فعال فناوری نانو را همه ساله ارزیابی کرده و از برگزیدگان آن تقدیر به عمل می‌آورد. تاکنون 9 دوره از این جشنواره برگزار شده و افراد و نهادهای برتر فناوری نانو در سال‌های 1384 تا 1392 معرفی شده‌اند.

 

وی افزود: دهمین دوره ارزیابی، مربوط به فعالیت‌ها و دستاوردهای افراد و نهادهای فعال در سال 1393 است و برگزیدگان این ارزیابی در بخش‌های موسسات پژوهشی برتر (پنج دانشگاه)، محققان برتر(10 محقق)، محققان فناور برتر (سه محقق)، محقق جوان برتر(یک محقق) و آزمایشگاه برتر (سه مرکز) در «دهمین جشنواره برترین‌های فناوری نانو» معرفی می‌شوند. این جشنواره با توجه به گردهمایی متخصصان فعال حوزه فناوری نانوی کشور در ششمین کنفرانس بین‌المللی نانوساختارها در جزیره کیش، همزمان با این رویداد و در مراسم افتتاحیه آن برگزار می‌شود.

 

وی شاخص‌های انتخاب برترین‌های فناوری نانو را در بخش محققان، فعالیت‌ها و دستاوردهای علمی با کیفیت محققان از جمله مقالات ISI، ثبت اختراع، ارائه مقالات در کنفرانس‌های معتبر و... و در بخش محققان فناور، توسعه محصولات فناورانه، فروش دانش فنی و ثبت اختراع اعلام کرد. همچنین موسسات پژوهشی و دانشگاه‌ها بر اساس «فعالیت‌ها و دستاوردهای فناورانه» و «دستاوردها و انتشارات علمی و آموزشی» و آزمایشگاه‌ها بر اساس سه شاخص اصلی «نظر مشتری نسبت به آزمایشگاه (مشتری‌مداری)»، «میزان کارکرد آزمایشگاه» و «میزان همکاری‌های شبکه‌ای آزمایشگاه» ارزیابی و رتبه‌بندی شده‌اند.

 

نتیجه ارزیابی در بخش‌های محصولات، تجهیزات و مراکز رشد در مراسمی با عنوان «برگزیدگان جشنواره فناوری نانو» در افتتاحیه هشتمین جشنواره و نمایشگاه فناوری نانو (13 مهر ماه 1394) برگزار شده است و برگزیدگان در این بخش‌ها معرفی شده‌اند و از آنها تقدیر به عمل آمده است.

 

بر اساس این گزارش، ششمین کنفرانس بین‌المللی نانوساختارها ۱۷ تا ۲۰ اسفندماه امسال با حضور محققان فعال داخلی و مهمانان برجسته خارجی برگزار می‌شود. این کنفرانس به منظور فراهم آوردن فرصتی مناسب برای معرفی پیشرفت‌های جدید محققان کشور، بررسی چالش‌های پیش‌ رو در عرصه نانوساختارها و تقویت همکاری بین محققان ایرانی و خارجی در زمینه فناوری نانو برگزار می‌شود.

 

مراکز‌علمی
  دانشگاه‌های داخلی
  دانشگاه‌های خارجی
  موسسه‌های آموزشی
  انجمن‌های علمی
کافه‌ارشد
  پاتوق
  سبک زندگی
  برنامه‌ریزی
  خاطره‌بازی
اخبار
  دانشگاه‌ها
  آموزش عالی
  انجمن‌ها
  آزمون‌ها
  همایش‌ها
  رشته ها
  استان‌ها
  خارجی
دسترسی‌ها
  رادیو دانشجو
  فرصت‌های تحصیلی
  فرصت‌های شغلی
  کتاب‌ها
  جزوه‌ها
  گالری
حامیان طلایی دانشجو آنلاین
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به نیوساد می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - با ذکر منبع بلامانع است
Powered by HamrahSamaneh CO.