صبحانه سالم بخورید

تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ماه ۱۳۹۴

از کنترل دیابت و چاقی تا باهوش شدن، افزایش یادگیری، نشاط و انرژی، از فواید صبحانه خوردن هستند. صبحانه مهم‌ترين وعده غذايي است و كساني كه صبحانه می‌خورند، از سلامت بيشتري برخودارند. صبحانه علاوه بر کمک به کنترل وزن و دیابت، احتمال بروز بيماري‌هاي قلب و عروق را بطور محسوسی كاهش دهد.

 

توازن انسولین، تنظیم عملکرد بدن، کاهش علاقه به مواد قندی، تعدل گلوکز و ثبات انرژی، دفع بهتر مواد زائد، خلق آرام، تقویت فعالیت مغز، پیشگیری از خستگی مفرط، سوزاندن کالری، پیشگیری از یبوست و شادابی برخی از فواید مصرف صبحانه‌ای مقوی و سالم هستند.

 

صبحانه‌اي كه از غلات كامل با فيبر غذايي كافي تشكيل شده باشد مي‌تواند از نوسانات قند خون در طول روز جلوگيري كند و مانع از آسيب‌هاي ناشي از بالا بودن قند خون شود. مصرف چنين صبحانه‌اي موجب مي‌شود تا دست‌کم 10ساعت قند خون در حد سالم باقي بماند. بر اساس یافته‌های محققان افرادی که هر روز صبح یک وعده غذایی کامل شامل غلات سبوس‌دار مصرف می‌کنند، بیش از سایرین از فواید بهداشتی آن بهره می‌برند.

 

 

 

چرا صبحانه مهم است؟

 

پس از پايان خوابيدن و ۸ تا ۱۰ ساعت وقفه در سوخت‌رساني بدن، صبحانه خوردن به عنوان عاملي براي تجديدقوا اهمیت دارد. اين، بيشترين وقفه ميان وعده‌هاي سه‌گانه غذايي است. وقتي خواب هستيد، بدن به غذا، سوخت و انرژي کمی براي تپش منظم قلب، تنظيم اعصاب و سلول‌هاي عصبي و همچنين غذارساني به مغز احتياج دارد كه بيشتر اين سوخت از گلوكزهاي خون، ماهيچه‌ها و شش‌ها كه اكسيژن را به خون مي‌رسانند، تأمين مي‌شود. با آغاز صبح، بدن از حالت استراحت بيرون مي‌آيد و به انرژي و غذا احتياج دارد و اين سوخت را بايد از خوردن وعده‌هاي غذايي تأمين كند.

 

 

 

در صبحانه چه چیزی دریافت می‌کنیم؟

 

گلوکز: گلوکز که منبع انرژی بدن است، با مصرف کربوهیدرات شکسته شده و جذب می‌شود. در اول صبح، که حداقل ۱۰ الی ۱۲ ساعت از آخرین خوراک شما می‌گذرد، سطح گلوکز بدن پایین است. از اینرو، صبحانه میزان انرژی بدن و همچنین متابولیسم را در طول روز تقویت کند.

 

ویتامین‌ها، مواد معدنی، و موادمغذی لازم: صبحانه حجم قابل توجهی از موادغذایی مورد مصرف در طول روز را تامین می‌کند و شما موادغذایی تقویت شده مثل آهن، ویتامین B و فیبر دریافت می‌کنید که تنها با خوردن غذا به‌دست می‌آیند.

 

 

 

صبحانه در رستوران گردان برج میلاد

 

رستوران گردان برج میلاد واقع در ارتفاع ۲۷۶ متری، بزرگ‌ترین رستوران گردان جهان است. این رستوران در روزهای پنج‌شنبه و جمعه از ساعت 7 تا 11 بامداد صبحانه سرو می‌کند. برای گذراندن صبحی به‌یادماندنی باید 24 ساعت زودتر جای خود را از طریق شماره تلفن‌های 88620381 و 88620382 رزرو کنید.

 
 

 

مراکز‌علمی
  دانشگاه‌های داخلی
  دانشگاه‌های خارجی
  موسسه‌های آموزشی
  انجمن‌های علمی
کافه‌ارشد
  پاتوق
  سبک زندگی
  برنامه‌ریزی
  خاطره‌بازی
اخبار
  دانشگاه‌ها
  آموزش عالی
  انجمن‌ها
  آزمون‌ها
  همایش‌ها
  رشته ها
  استان‌ها
  خارجی
دسترسی‌ها
  رادیو دانشجو
  فرصت‌های تحصیلی
  فرصت‌های شغلی
  کتاب‌ها
  جزوه‌ها
  گالری
حامیان طلایی دانشجو آنلاین
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به نیوساد می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - با ذکر منبع بلامانع است
Powered by HamrahSamaneh CO.