گامی در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی؛

ساخت 10 دستگاه اولتراسانتریفیوژ برای مطالعه حوزه بالادستی نفت

تاریخ انتشار : ۱۷ فروردين ماه ۱۳۹۵

دانشجوآنلاین- قائم‌مقام پژوهشگاه صنعت نفت با بیان این که تفاهم‌نامه میان این پژوهشگاه با سازمان انرژی اتمی در 11 محور به امضاء رسیده است، گفت: در فاز اول اجرای این تفاهم‌نامه 10 دستگاه اولتراسانتریفیوژ از سوی سازمان انرژی اتمی به پژوهشگاه صنعت نفت ارائه خواهد شد.

 

به گزارش خبرنگار پژوهشی ایسنا، امیرعباس حسینی در نشست امضای تفاهم‌نامه با سازمان انرژی اتمی افزود: امضای این تفاهم‌نامه ناشی از توان بی‌وقفه محققان سازمان انرژی اتمی است که صنعت نفت توانسته است از این دانش استفاده کند.

 

وی با اشاره به رتبه اول ایران در زمینه دارا بودن ذخایر زیرزمینی نفت اظهار کرد: با توجه به این حساسیت در سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بر حساسیت آن تاکید شده است، از این رو پژوهشگاه صنعت نفت اقدام به تحقیق و توسعه میادین نفتی در این حوزه کرده است.

 

حسینی توسعه میادین نفتی را در گرو استفاده از فناوری‌های نوین در فرآیند استخراج و پالایش دانست و ادامه داد: در حوزه بالادستی نفت تاکید وزارت نفت بر استفاده از توان داخلی بوده که با امضای این تفاهم‌نامه 11 محور همکاری با استفاده از ظرفیت‌های داخلی انجام خواهد شد.

 

وی خاطرنشان کرد: با امضای این تفاهم‌نامه انتظار داریم تا در بخش‌های بالادستی و پایین دستی و زیست محیطی از توان سازمان انرژی اتمی استفاده کنیم و امیدواریم با اجرایی شدن این تفاهم‌نامه شاهد به کارگیری دانش داخلی در حوزه صنعت نفت باشیم.

 

قائم‌مقام سازمان انرژی اتمی با اشاره به جزئیات این تفاهم‌نامه خاطرنشان کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه قرار است در فاز اول 10 دستگاه اولتراسانتریفیوژ برای مطالعه حوزه بالادستی از سوی سازمان انرژی اتمی به پژوهشگاه نفت عرضه شود.

 

وی همچنین خاطرنشان کرد: در این تفاهم‌نامه همچنین همکاری‌هایی در حوزه‌های پایین دستی نفت، پوشش‌ها و محیط زیست با سازمان انرژی اتمی خواهیم داشت.

 

به گفته قائم‌مقام سازمان انرژی اتمی در صورتی که 11 محور این تفاهم‌نامه عملیاتی شود، اعتبارات آن بالغ بر 20 میلیارد تومان خواهد شد.

مراکز‌علمی
  دانشگاه‌های داخلی
  دانشگاه‌های خارجی
  موسسه‌های آموزشی
  انجمن‌های علمی
کافه‌ارشد
  پاتوق
  سبک زندگی
  برنامه‌ریزی
  خاطره‌بازی
اخبار
  دانشگاه‌ها
  آموزش عالی
  انجمن‌ها
  آزمون‌ها
  همایش‌ها
  رشته ها
  استان‌ها
  خارجی
دسترسی‌ها
  رادیو دانشجو
  فرصت‌های تحصیلی
  فرصت‌های شغلی
  کتاب‌ها
  جزوه‌ها
  گالری
حامیان طلایی دانشجو آنلاین
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به نیوساد می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - با ذکر منبع بلامانع است
Powered by HamrahSamaneh CO.