همکاری‌های علمی ایران و ایتالیا دوباره کلید خورد

تاریخ انتشار : ۱۷ فروردين ماه ۱۳۹۵

دانشجوآنلاین- مناسبات علمی ایران و ایتالیا با برگزاری اولین نشست کمیته مشترک همکاری‌های علمی و فناوری دو کشور دوباره کلید خورد.

 

به گزارش ایسنا، پیرو انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری علمی و فناوری بین ایران و ایتالیا در سال گذشته که به امضای وزرای علوم دو کشور رسیده بود، اولین نشست کمیته مشترک همکاری‌های علمی دو کشور به ریاست دکتر وحید احمدی، معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم و با حضور مدیرکل ارتقا، برنامه‌ریزی و هماهنگی همکاری‌های پژوهشی وزارت آموزش و تحقیقات ایتالیا ، سفیر و رایزن علمی و فرهنگی ایتالیا در ایران، رؤسای تعدادی از دانشگا‌ه‌ها و مراکز آموزش عالی آن کشور و رؤسای دانشگاه‌های صنعتی شریف، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، یزد و نمایندگانی از دانشگاه تربیت مدرس، پژوهشگاه ملی ژنتیک و زیست فناوری در محل وزارت علوم برگزار شد و طرفین در خصوص راهکارهای عملیاتی همکاری‌های پژوهشی و فناوری بحث و تبادل نظر کردند.

 

دکتر احمدی در این نشست با اشاره به برنامه وزارت علوم برای تقویت همکاری‌های علمی دانشگاهی بین‌المللی در راستای دیپلماسی علمی کشور گفت: اراده دو کشور ایران و ایتالیا، افزایش همکاری‌های علمی است؛ لذا ضرورت دارد هرچه سریعتر الگو و مدل این همکاری را تعریف کنیم.

 

وی افزود: تبادل دانشجوی بورسیه دکترا، اعزام دانشجویان دکترا و اعضای هیات علمی برای فرصت‌های مطالعاتی و انجام پروژه‌های مشترک تحقیقاتی از الگوهای مرسوم همکاری‌های پژوهشی و فناوری ایران با کشورهای دیگر است، همچنین همکاری مشترک پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان نیز می‌تواند در اولویت این همکاری‌ها قرار گیرد.

 

در ادامه، پروفسور فدریکو سینک پالمی مدیرکل ارتقاء، برنامه‌ریزی و هماهنگی همکاری‌های پژوهشی وزارت آموزش و تحقیقات ایتالیا ضمن تاکید بر آمادگی ایتالیا برای گسترش مناسبات علمی با ایران، برخورداری دو کشور ایران و ایتالیا از یک میراث غنی فرهنگی را یادآور شد و آن را یک بستر مهم برای تقویت این همکاری‌ها دانست.

 

وی تاکید کرد: ایران و ایتالیا تا سال 2007 با یکدیگر همکاری علمی و فناوری داشتند و اکنون مهم‌ترین نکته این نشست آغاز دوباره این مناسبات و اعتماد به یکدیگر است؛ زیرا در صورت اعتماد مشترک می‌توان سطح مناسبات را از کم شروع کرد و سپس افزایش داد.

مراکز‌علمی
  دانشگاه‌های داخلی
  دانشگاه‌های خارجی
  موسسه‌های آموزشی
  انجمن‌های علمی
کافه‌ارشد
  پاتوق
  سبک زندگی
  برنامه‌ریزی
  خاطره‌بازی
اخبار
  دانشگاه‌ها
  آموزش عالی
  انجمن‌ها
  آزمون‌ها
  همایش‌ها
  رشته ها
  استان‌ها
  خارجی
دسترسی‌ها
  رادیو دانشجو
  فرصت‌های تحصیلی
  فرصت‌های شغلی
  کتاب‌ها
  جزوه‌ها
  گالری
حامیان طلایی دانشجو آنلاین
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به نیوساد می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - با ذکر منبع بلامانع است
Powered by HamrahSamaneh CO.