برنامه‌های دانشگاه شهید چمران برای اجرایی‌سازی نقشه جامع علمی

تاریخ انتشار : ۱۸ فروردين ماه ۱۳۹۵

دانشجوآنلاین- رییس دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به برنامه‌های این دانشگاه برای اجرایی‌سازی نقشه جامع علمی کشور گفت: ما در زمینه‌های نفت، گاز و پتروشیمی برنامه‌هایی برای اجرا داریم و همچنین در زمینه‌های آب و برق استعداد و توانمندی‌های زیادی در منطقه وجود دارد که می‌توانیم از این توانمندی‌ها هم در جهت برآورده کردن نیازهای استان و هم در جهت پیاده‌سازی نقشه جامع علمی کشور بهره‌برداری کنیم.

 

به گزارش ایسنا، دکتر غلامحسین خواجه اظهار کرد: دانشگاه شهید چمران به عنوان بزرگترین دانشگاه جنوب غرب کشور در اجرای نقشه جامع علمی کشور رسالت مهمی دارد و ما توانمندی‌های خود را در زمینه‌های مختلف شناسایی می‌کنیم که بتوانیم بر اساس این توانمندی‌ها در اجرای نقشه جامع علمی کشور همکاری کنیم.

 

وی ادامه داد: در استان خوزستان باید مدیران اجرایی دستگاه‌ها با هم و با دانشگاه‌ها همکاری کنند تا بتوانند به عنوان پشتیبان در اجرای نقشه جامع عمل کنند.

 

دکتر خواجه با اشاره به برنامه‌های علمی دانشگاه شهید چمران گفت: ما در دانشگاه برنامه پنج ساله تدوین کردیم که مربوط به سال 89 تا 90 بوده است که البته برنامه‌ها با توجه به تغییرات و تحولات چند ساله نیاز به بازنگری دارد.

 

رییس دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: این برنامه‌ها و تغییرات جدید می‌تواند هم روی مساله دانش‌بنیان شدن تمرکز داشته باشد و هم روی استعدادیابی که در مناطق مختلف کشور بخصوص در خوزستان داریم، البته بخشی ازآن‌ها شناسایی شده‌اند و ما در خوزستان در زمینه‌های مختلف بویژه همکاری‌های بین‌المللی بین کشور عراق و ایران و دانشگاه شهید چمران اقدامات خوبی داشته‌ایم.

 

وی افزود: جذب دانشجویان خارجی یکی از اولویت‌های ما است که اکنون روی آن فعالیت می کنیم و در هر حال حاضر تعدادی از دانشجویان کشورهای مختلف را جذب کرده‌ایم.

 

دکتر خواجه در پایان خاطرنشان کرد: ما در زمینه‌های نفت و گاز و پتروشیمی هم برنامه‌هایی برای اجرا داریم و همچنین در زمینه‌های آب و برق استعداد و توانمندی‌های زیادی در منطقه وجود دارد که می‌توانیم از این توانمندی‌ها هم در جهت برآورده کردن نیازهای استان و هم در جهت پیاده‌سازی نقشه جامع علمی کشور بهره‌برداری کنیم.

مراکز‌علمی
  دانشگاه‌های داخلی
  دانشگاه‌های خارجی
  موسسه‌های آموزشی
  انجمن‌های علمی
کافه‌ارشد
  پاتوق
  سبک زندگی
  برنامه‌ریزی
  خاطره‌بازی
اخبار
  دانشگاه‌ها
  آموزش عالی
  انجمن‌ها
  آزمون‌ها
  همایش‌ها
  رشته ها
  استان‌ها
  خارجی
دسترسی‌ها
  رادیو دانشجو
  فرصت‌های تحصیلی
  فرصت‌های شغلی
  کتاب‌ها
  جزوه‌ها
  گالری
حامیان طلایی دانشجو آنلاین
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به نیوساد می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - با ذکر منبع بلامانع است
Powered by HamrahSamaneh CO.