ممانعت مسؤلان یک خوابگاه خودگردان از ورود دانشجویان به خوابگاه

تاریخ انتشار : ۱۶ فروردين ماه ۱۳۹۵

دانشجوآنلاین- یک روز قبل از اتمام تعطیلات عید نوروز،ساکنان یکی از خوابگاه‌های خودگردان دانشگاه هنر اصفهان ،پیامکی مبنی بر تخلیه این خوابگاه دریافت کردند و پس از پایان تعطیلات دانشجویان برای ورود به این خوابگاه با ممانعت مسؤلان مواجه شدند.

 

به گزارش  یسنا، یکی از دانشجویان ساکن خوابگاه زمرد اصفهان با بیان این مطلب در مورد عدم اجازه ورود دانشجویان به خوابگاه زمرد به ایسنا گفت: قبل از ایام عید نوروز اخباری مبنی بر تخلیه خوابگاه به دلیل به توافق نرسیدن مسؤل امور خوابگاه‌ها در دانشگاه و پیمانکار شنیده می‌شد، اما طبق پرس‌وجوهایی که توسط برخی از دانشجویان صورت گرفته بود مسؤل امور خوابگاه‌ها در دانشگاه اعلام کرده بود که خبر مذکور قطعی نیست و هیچ قراردادی لغو نشده است.

 

وی ادامه داد: با وجود تکذیب خبر توسط مسؤل خوابگاه های دانشگاه،در تاریخ 12 فروردین‌ماه به همه دانشجویان ساکن خوابگاه زمرد اصفهان پیامکی از طرف دانشگاه مبنی بر لزوم تخلیه خوابگاه ارسال شد. همچنین در این پیامک دو خوابگاه دیگر به دانشجویان معرفی شده بود تا دانشجویان بتوانند پس از تخلیه خوابگاه زمرد اصفهان به این دو خوابگاه مراجعه کنند. اما اتاق خالی در دو خوابگاه مذکور وجود نداشته و این خوابگاه‌ها فقط چند تخت برای پذیرش ساکنین جدید داشتند.

 

این دانشجوی دانشگاه هنر اصفهان ادامه داد: در تاریخ 14 فروردین‌ماه جمعی از دانشجویان نزد مسؤل خوابگاه‌ها در دانشگاه رفتند که ایشان گفته بود پیمانکار خوابگاه قرارداد را لغو کرده و برای ادامه همکاری چهار شرط را به دانشگاه پیشنهاد کرده است که دانشگاه نمی‌تواند دو شرط از این چهار شرط را بپذیرد.

 

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه پیگیری‌های لازم را انجام داده است، گفت: مسؤل خوابگاه‌ها در دانشگاه به جلسه‌ای که با پیمانکار خوابگاه در تاریخ 26 اسفندماه برگزار شده بود،اشاره کرد و گفت این جلسه به نتیجه نرسیده زیرا پیمانکار خوابگاه‌ها ورشکست شده و نه‌تنها خواستار تخلیه خوابگاه زمرد شده، بلکه خواستار تخلیه سایر خوابگاه‌ها که مسؤلیت آنها را به عهده داشت نیز شده است.

 

این دانشجوی دانشگاه هنر اصفهان در ادامه از تخلیه خوابگاه توسط دانشجویان به دلیل اسکان نوروزی خبر داد و افزود: به دلیل اسکان نوروزی همه ساکنین خوابگاه قبل از ایام نوروز وسایل خود را به انبار خوابگاه منتقل کرده بودند. من در روز 14 فروردین‌ماه برای قرار دادن وسایل دیگر خود به انبار خوابگاه، به خوابگاه مراجعه کردم اما مسؤل خوابگاه اجازه ورود نداد. حتی من و چند تن از دوستانم از مسؤل خوابگاه خواستیم اجازه دهد تا اسکان در خوابگاه جدید در خوابگاه زمرد اصفهان ساکن باشیم اما این اجازه به ما داده نشد به همین دلیل ما مجبور هستیم که شب‌ها را در خانه یکی از همکلاسی‌های خود بگذرانیم البته امکان اسکان برای همه 90 نفری که در خوابگاه زمرد ساکن بودند در خانه همکلاسی‌هایشان وجود ندارد و برخی از افراد در خانه همکارهای اقوامشان ساکن شده‌اند.

 

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه هنر اصفهان پیگیر اسکان دانشجویانی که در خوابگاه زمرد اصفهان ساکن بودند، است، افزود: مسئولین دانشگاه اعلام کرده‌اند که وسیله نقلیه برای انتقال وسایل دانشجویان به خوابگاه های دیگر را فراهم می‌کنند.

مراکز‌علمی
  دانشگاه‌های داخلی
  دانشگاه‌های خارجی
  موسسه‌های آموزشی
  انجمن‌های علمی
کافه‌ارشد
  پاتوق
  سبک زندگی
  برنامه‌ریزی
  خاطره‌بازی
اخبار
  دانشگاه‌ها
  آموزش عالی
  انجمن‌ها
  آزمون‌ها
  همایش‌ها
  رشته ها
  استان‌ها
  خارجی
دسترسی‌ها
  رادیو دانشجو
  فرصت‌های تحصیلی
  فرصت‌های شغلی
  کتاب‌ها
  جزوه‌ها
  گالری
حامیان طلایی دانشجو آنلاین
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به نیوساد می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - با ذکر منبع بلامانع است
Powered by HamrahSamaneh CO.