سند توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر منتظر ابلاغ رئیس جمهوری

تاریخ انتشار : ۱۶ فروردين ماه ۱۳۹۵

دانشجوآنلاین- قائم مقام دبیر ستاد و مدیر اجرایی ستاد انرژی‌های تجدید پذیر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: سند ملی توسعه دانش بنیان انرژی‌های تجدیدپذیر آماده ابلاغ از سوی رئیس جمهوری به دستگاه های اجرایی است.

 

به گزارش ایسنا، مهدی فیروزی در نشستی با مدیران و مربیان اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌شرقی در این رابطه افزود: در این سند با توجه به چشم انداز 1404 و تامین سه درصد از انرژی کل کشور از این حوزه، سیاست‌های تولید و استفاده از منابع تجدیدپذیر مانند انرژی‌های تابشی، بادی و زمین گرمایشی در نظر گرفته شده است.

 

وی گفت: این سند به عنوان پیوست سند جامع علمی کشور که توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شده است، تدوین و به صورت قانون جهت اجرا ابلاغ می‌شود.

 

فیروزی افزود: یکی از بندهای پیشنهاد شده در این سند تربیت نیروی کار ماهر و متخصص برای صنایع مطرح در این سند است که باید با مشارکت مراکز آموزشی به خصوص آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در این خصوص برنامه‌ریزی و نشست‌های مشترک برگزار شده و برنامه اجرایی آن تدوین شود.

 

وی گفت: مقرر شده 10درصد تولید برق نیروگاه های کشور تا چشم انداز 1404 از محل انرژی‌های تجدیدپذیر تامین شود که لازمه تحقق این امر تربیت نیروی انسانی ماهر جهت تزریق به این واحدهاست.

 

مدیر اجرایی ستاد انرژی‌های تجدید پذیر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه اظهار کرد: در بازدیدی که از کارگاه‌های تخصصی و به خصوص کارگاه آموزشی انرژی‌های نو داشتیم، پتانسیل‌های لازم از لحاظ نیروی انسانی و تجهیزات کارگاهی در استان فراهم شده که ستاد نیز این موضوع را مدنظر قرار داده است.

 

مهدی فیروزی در پایان گفت: یکی از شاخصه‌های این اداره کل ایجاد ارتباطات ملی و استفاده از منابع در این استان بوده که تاسیس اولین کارگاه فناوری نانو در آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در این استان نشان از تلاش و فعالیت مدیریت و کارشناسان این استان را دارد.

مراکز‌علمی
  دانشگاه‌های داخلی
  دانشگاه‌های خارجی
  موسسه‌های آموزشی
  انجمن‌های علمی
کافه‌ارشد
  پاتوق
  سبک زندگی
  برنامه‌ریزی
  خاطره‌بازی
اخبار
  دانشگاه‌ها
  آموزش عالی
  انجمن‌ها
  آزمون‌ها
  همایش‌ها
  رشته ها
  استان‌ها
  خارجی
دسترسی‌ها
  رادیو دانشجو
  فرصت‌های تحصیلی
  فرصت‌های شغلی
  کتاب‌ها
  جزوه‌ها
  گالری
حامیان طلایی دانشجو آنلاین
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به نیوساد می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - با ذکر منبع بلامانع است
Powered by HamrahSamaneh CO.