آیا گربه‌ها لهجه دارند؟

تاریخ انتشار : ۱۵ فروردين ماه ۱۳۹۵

دانشجوآنلاین-دانشمندان سوئدی به دنبال بررسی این نکته هستند که آیا گربه‌ها هم لهجه دارند یا نه؟

 

به گزارش ایسنا، دانشمندان سوئدی دانشگاه لوند بر این باور هستند که گربه‌ها احتمالا لهجه‌های مخصوص و منحصر به فردی برای خود دارند. آن‌ها نمونه‌هایی از صداهای تولید شده توسط گربه‌های شهر لوند در جنوب سوئد و شهر استکهلم در 400 مایلی شمال سوئد را جمع‌آوری کردند تا به بررسی این نکته بپردازند که آیا گربه‌ها واقعا دارای لهجه مخصوص به خود هستند یا خیر.

 

با آنالیز آهنگ و تن صدا، محققان امیدوارند که دریابند آیا گربه‌ها بر حسب مکانی که در آن زندگی می‌کنند، دارای لهجه خاصی هستند یا خیر.

 

این بخشی از یک مطالعه گسترده‌تر است که به بررسی تعاملات انسان‌ها و گربه‌ها با یکدیگر می‌پردازد و احتمالا می‌تواند به درک بهتر معنای صداهای مختلفی که توسط گربه‌ها ایجاد می‌شود کمک کند.

 

در این تحقیق آهنگ صدای گربه‌ها مورد بررسی قرار ‌گرفت تا الگوی صداهای تولید شده در نژادهای مختلف و در طول دوره‌های حسی متفاوت شناسایی شود.

 

محققان همچنین تاثیر صداهای انسانی بر عکس‌العمل گربه‌های خانگی را مورد بررسی قرار خواهند داد تا دریابند که آیا گربه‌ها، یک صدای آشنا را بر اساس نوع صحبت کردن و لهجه را تشخیص می‌دهند یا نه.

 

پژوهشگران بر این باورند که احتمالا گربه‌های نژادهای مختلف از آهنگ‌های صوتی خاصی استفاده می‌کنند. به نظر آنها، گربه‌هایی که در مناطقی زندگی می‌کنند که انسان‌ها الگوهای آهنگین خاصی در صحبت کردن دارند، دارای لهجه خاص و منحصر به فردی هستند.

مراکز‌علمی
  دانشگاه‌های داخلی
  دانشگاه‌های خارجی
  موسسه‌های آموزشی
  انجمن‌های علمی
کافه‌ارشد
  پاتوق
  سبک زندگی
  برنامه‌ریزی
  خاطره‌بازی
اخبار
  دانشگاه‌ها
  آموزش عالی
  انجمن‌ها
  آزمون‌ها
  همایش‌ها
  رشته ها
  استان‌ها
  خارجی
دسترسی‌ها
  رادیو دانشجو
  فرصت‌های تحصیلی
  فرصت‌های شغلی
  کتاب‌ها
  جزوه‌ها
  گالری
حامیان طلایی دانشجو آنلاین
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به نیوساد می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - با ذکر منبع بلامانع است
Powered by HamrahSamaneh CO.