وزیر علوم تاکید کرد

انجام برنامه‌ریزی های جدید برای ارتقای کیفیت آموزش عالی،با تصویب طرح آمایش

تاریخ انتشار : ۱۴ فروردين ماه ۱۳۹۵

دانشجوآنلاین- وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در دیدار نوروزی با کارکنان این وزارت‌خانه گفت : با تصویب طرح آمایش آموزش عالی در شورای عالی انقلاب فرهنگی، برنامه ریزی های جدید و منطقی برای گسترش و ارتقای کیفیت آموزش عالی کشور صورت می گیرد.

به گزارش ایسنا، دکتر محمد فرهادی ، در این دیدارکه با حضور معاونان ، مشاوران ، مدیران کل ، کارمندان این وزارت و روسای دانشگاه ها و پژوهشگاه های مستقر در تهران برگزار شد، با مروری بر رخدادهای سال گذشته کشورو به خصوص پیروزی برجام ، رفع تحریم ها و افزایش تعاملات ایران با کشورهای جهان اظهار داشت : در سال های 2014تا 2016 رتبه چهارم رشد علمی جهان با 4/4 در صد رشد متعلق به کشورمان بوده و در همین مدت کشورهایی مانند آمریکا ، ژاپن و هلند رشد علمی منفی داشته اند .

وی در ادامه افزود : در سال 2015حدود 200 نفر از دانشمندان ایرانی رتبه های برتر جهانی را کسب کرده اند و بر اساس اعلام پایگاه های استنادی جهانی ، پنج دانشگاه ایرانی در لیست دانشگاه های برتر دنیا قرار گرفتند .

وزیر علوم در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دانشگاه ها در سال جدید باید در بخش هایی همچون دیپلماسی علمی و توسعه و فناوری تلاش بیشتری داشته باشند ، گفت : امسال از طرف مقام معظم رهبری سال " اقتصاد مقاومتی ؛اقدام و عمل" نام گذاری شده و باید در همه بخش های دانشگاهی ، پژوهشگاه ها و بالاخص پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان تلاش گسترده و جدی صورت گیرد تا بتوانیم در تولیدات علمی و در تبدیل علم به محصول بیش از پیش فعال و کوشا باشیم.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر فرهادی با اعلام اینکه تا پایان سال گذشته 142 میلیون دلار صادرات توسط شرکت های دانش بنیان کشور صورت گرفته است ، گفت : فعالیت شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک های علم و فناوری ، هم از لحاظ تولیدات علمی ، هم گردش مالی و همین طور صادرات محصولات و به طور کلی در تبدیل علم به ثروت مثبت بوده و روند رو به رشدی داشته است .

وزیر علوم در پایان سخنان خود با بیان اینکه امسال با توجه به برنامه های تعریف شده ، به خصوص پیاده کردن و اجرای طرح آمایش آموزش عالی سال پر کاری خواهیم داشت ، برای تمامی دست اندر کاران آموزش عالی کشور سالی توام با سلامتی ، جدیت و کوشایی بیشتر در انجام امور آرزو کرد .

مراکز‌علمی
  دانشگاه‌های داخلی
  دانشگاه‌های خارجی
  موسسه‌های آموزشی
  انجمن‌های علمی
کافه‌ارشد
  پاتوق
  سبک زندگی
  برنامه‌ریزی
  خاطره‌بازی
اخبار
  دانشگاه‌ها
  آموزش عالی
  انجمن‌ها
  آزمون‌ها
  همایش‌ها
  رشته ها
  استان‌ها
  خارجی
دسترسی‌ها
  رادیو دانشجو
  فرصت‌های تحصیلی
  فرصت‌های شغلی
  کتاب‌ها
  جزوه‌ها
  گالری
حامیان طلایی دانشجو آنلاین
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به نیوساد می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - با ذکر منبع بلامانع است
Powered by HamrahSamaneh CO.