گرانی بیمه‌نامه‌ها مردم را بی‌رغبت می‌کند

تاریخ انتشار : ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۵

مدیرعامل بیمه رازی از جمله مدیران مبتکر وجوان این صنعت است که در گفت‌وگوی کوتاهی دیدگاه‌های خود را درمورد این چالش‌ها مطرح کرد.
 
وی توجه مدیران صنعت بیمه به چالش‌های فعلی را از منظر منافع مردم وبیمه شوندگان تلقی می‌کند وبا تاکید برضرورت افزایش نفوذ بیمه درجامعه آن را عامل ثبات، آرامش واطمینان بخشی به جامعه می‌داند. به همین دلیل با اذعان به اینکه بالابودن نرخ دیه، مالیات برارزش افزوده تاثیر منفی بردرآمد بیمه‌ها ندارد، افزایش نرخ بیمه‌نامه‌ها را عاملی برای عدم استقبال مردم از پوشش بیمه عنوان می‌کند.
 
مظلومی درپاسخ به سوال خبرنگار عصراقتصاد، مبنی بر تاثیر حذف مالیات برارزش افزوده بر صنعت بیمه گفت: مالیات برارزش افزوده در صنعت بیمه توسط مردم پرداخت می‌شود وجز درآمد شرکت‌های بیمه محسوب نمی‌شود، اما به دلیل اینکه طبق اصل عرضه وتقاضا وبحث تاثیر مالیات برارزش افزوده بر قیمت محصولات بیمه‌ای، شرکت‌های بیمه تمایل دارند مالیات برارزش افزوده از صنعت بیمه حذف شود. زمانی که 9 درصد مالیات برمحصول بیمه‌ای وارد می‌شود درنتیجه محصول گران‌تر می‌شود وتمایل مردم برای خرید بیمه‌نامه کاهش می‌یابد. این درحالی است که در هیچ کشوری بر صنعت بیمه مالیات اخذ نمی‌شود وقراردادن مالیات روی حق بیمه‌ها از ابتدا اشتباه بوده است. وزیر اقتصاد از حدود سه سال پیش وعده حذف مالیات برارزش افزوده را داده، اما متاسفانه تاکنون رخ نداده است.
 
بنابراین اخذ مالیات برروی عملکرد شرکت بیمه از منظر در آمد ،سود و زیان شرکت تاثیر ندارد وتنها باعث کاهش قدرت خرید مردم برای بیمه‌نامه می‌شود. مظلومی درمورد تعیین نرخ دیه برمبنای نقره اظهار داشت: در قانون مجازات اسلامی اقلام مختلفی برای تعیین نرخ دیه پیش بینی شده ودر بحث صدمات جسمانی، شخصی که مقصر حادثه است، می‌تواند هرکدام از اقلام دیه شامل (شتر ،گاو ،گوسفند یا سکه نقره ) را انتخاب کند.
 
وی ادامه داد: موارد استفاده از شتر هر سال نسبت به گذشته کاهش می‌یابد درنتیجه پیشنهاد شده است تا بانک مرکزی سکه نقره‌ای ضرب کند چرا که قیمت جهانی مشخصی دارد وامیدواریم مراجع مرتبط همکاری لازم را در این زمینه انجام دهند. این پیشنهاد به این دلیل است که اگر نرخ دیه افزایش یابد، حق بیمه‌ها افزایش یافته و مردم قدرت خرید بیمه‌نامه را از دست می‌دهند و به طور کلی قراردادن نرخ دیه برمبنای شتر منطقی نیست.
 
مدیرعامل بیمه رازی درپاسخ به این سوال که با برداشته شدن تحریم‌ها آینده صنعت بیمه را چگونه ارزیابی می‌کنید، اعلام کرد: صنعت بیمه از صنایعی است. که با تحریم‌ها درگیر بوده وبا برداشته شدن آن، این صنعت به استقلال مالی دست یافته است.
 
وی ادامه داد: صنعت بیمه در بحث پوشش بیمه اتکایی به کمک بیمه‌گران معتبرخارجی نیاز دارد واگر هوشمندانه برخورد کنیم، می‌توانیم صادرات خدمات بیمه‌ای به خارج از کشور داشته باشیم وباید حمایت لازم از شرکت‌های بیمه‌ای داخل صورت گیرد تا صادرات خدمات بیمه‌ای به صورت قبولی اتکایی به خارج از کشور انجام شود.
 
مظلومی درمورد مدیریت جدید بیمه مرکزی و انتظاراتشان از وی تصریح کرد: در کشور سیاست‌های حاکمیتی باید به گونه‌ای باشد که با تغییر مدیران رویکرد‌ها تغییر نکند و خوشبختانه همتی سال‌های متمادی در این صنعت فعالیت کرده‌اند وبا آمدن دوباره وی به بیمه مرکزی تعامل باشرکت‌های بیمه بهتر از قبل شده وامیدواریم به نقطه‌ای برسیم که جابه جایی مدیران درکشور باعث تغییر رویکرد نهادحاکمیتی نشود.
 
وی درمورد عملکرد یک سال گذشته شرکت بیمه رازی گفت: شرکت سه برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در دستور کار خود قرار داده و راهبرد شرکت فروش متنوع محصولات است، خوشبختانه در 9 ماه سال 95 طبق برنامه‌های مشخص شده شرکت جلو رفته است.
انتهای پیام

از دست ندهید:

 

 

قوانین جالب رانندگی در نقاط مختلف دنیا

 

همه زوج های بازیگر سینمای ایران چیزهایی که نمی‎دانستید!

 

هواپیمای شخصی اسطوره فوتبال 

 

تمیزترین ایرلاین‌های جهان را بشناسید

 

10 تکنیک ساده برای خلاق بودن

 

با امکان جدید اینستاگرام، روایتگری کنید

 

برای ورود به بازار کار بخوانید

 

چگونه خودروی دست دوم را قیمت‌گذاری کنیم؟

 

ماجرای ازدواج شیلا خداداد با همسر دکترش تصاویر

 

تصویری حيرت آور از لاغر شدن بازيگر مرد مشهورايراني

 

آیا شعر معروف ایرانی بر سردر سازمان ملل حک شده است؟

 

فستیوال‌های جالب اروپایی

 

7 جزیره که باید پیش از نابود شدنشان ببینید

 

خانم بازیگر معروف ایرانی با ظاهر عجیب و ترسناک! عکس

 

احتمال کاندیداتوری بازیگر محبوب برای ریاست جمهوری

 

خانم ها بخوانند؛ روش کاهش وزن پس از بارداری

 

کلید واژه‌ها: شبکه‌های اجتماعی        گروه رسانه‌ای کاما       بازاریابی محتوا       تبلیغات اینترنتی       روابط‌عمومی تجاری  

 

 

مراکز‌علمی
  دانشگاه‌های داخلی
  دانشگاه‌های خارجی
  موسسه‌های آموزشی
  انجمن‌های علمی
کافه‌ارشد
  پاتوق
  سبک زندگی
  برنامه‌ریزی
  خاطره‌بازی
اخبار
  دانشگاه‌ها
  آموزش عالی
  انجمن‌ها
  آزمون‌ها
  همایش‌ها
  رشته ها
  استان‌ها
  خارجی
دسترسی‌ها
  رادیو دانشجو
  فرصت‌های تحصیلی
  فرصت‌های شغلی
  کتاب‌ها
  جزوه‌ها
  گالری
حامیان طلایی دانشجو آنلاین
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به نیوساد می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - با ذکر منبع بلامانع است
Powered by HamrahSamaneh CO.