کارگزاری بانک توسعه صادرات عرضه کرد:

اوراق برای تامین مالی خریدتضمینی گندم

تاریخ انتشار : ۲۲ آبان ماه ۱۳۹۶

مدیرعامل کارگزاری بانک توسعه صادرات اعلام کرد: با عاملیت کارگزاری بانک توسعه صادرات۲۰هزار میلیارد ریال اوراق مرابحه برای تامین مالی خرید تضمینی گندم در بازار سرمایه عرضه شد.

مهندس سید رضا علوی " با اشاره به استقبال کم نظیر از این عرضه در بازار سرمایه به پذیره نویسی موفق و پرحجم اوراق مرابحه "گندم" با نرخ 17 درصد توسط این کارگزاری اشاره کرد.
وی گفت: روز شنبه 20 آبان 1396، پذیره نویسی ۲۰ هزار میلیاردریال صکوک مرابحه در راستای تامین مالی خرید تضمینی گندم مورد نیاز شرکت مادر تخصص بازرگانی دولتی ایران (به نمایندگی از طرف وزارت جهاد کشاورزی) آغاز شد که با استقبال فوق العاده سرمایه گذاران در عرض دو دقیقه تمامی این اوراق به فروش رسید.
ضامن این اوراق سازمان برنامه و بودجه و متعهد تسویه و پرداخت این اوراق خزانه داری کل کشور است.
وی افزود: در سال های اخیر دولت به منظور حمایت از بخش کشاورزی و تامین کالاهای اساسی و استراتژیک سعی نموده علاوه بر بازار پول، از ظرفیت بازار سرمایه به منظور تامین مالی و تجهیز منابع خود بیشتر بهره گیرد تا در پرداخت ها و حمایت های متمرکز به این بخش، سرعت عمل بیشتری نشان دهد لذا راهکارهای مختلفی را برای خرید گندم در نظر گرفته که تاثیرات مضاعفی در افزایش ضریب نفوذ بازار سرمایه خواهد داشت.
علوی با اشاره به سود این اوراق اشاره تصریح کرد: سود سالیانه این اوراق چهارساله ، 17 درصد تعیین شده که هرشش ماه یک بار توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به حساب دارندگان اوراق واریز می شود.
مدیرعامل کارگزاری بانک توسعه صادرات یادآور شد: پس از اتمام این پذیره‌نویسی، معاملات دست دوم این اوراق، در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس آغاز می‌شود که دارندگان و متقاضیان خرید می‌توانند با مراجعه به کارگزاران عضو فرابورس نسبت به خرید یا فروش این اوراق اقدام کنند.
وی خاطر نشان کرد: معاملات دست دوم این اوراق در روزها و فعالیت بازار فرابورس انجام می‌شود و یک روز قبل از سررسید پرداخت درآمد سود، نماد معاملاتی آن متوقف شده و روز بعد از سررسید بازگشایی خواهد شد.
به گفته علوی این اقدامات دولت نقش موثری در رشد اقتصادی کشور در بخش کشاورزی ایفا می کند و گام های جدی در تحقق بندهای مهم اقتصاد مقاومتی بوده است.
مراکز‌علمی
  دانشگاه‌های داخلی
  دانشگاه‌های خارجی
  موسسه‌های آموزشی
  انجمن‌های علمی
کافه‌ارشد
  پاتوق
  سبک زندگی
  برنامه‌ریزی
  خاطره‌بازی
اخبار
  دانشگاه‌ها
  آموزش عالی
  انجمن‌ها
  آزمون‌ها
  همایش‌ها
  رشته ها
  استان‌ها
  خارجی
دسترسی‌ها
  رادیو دانشجو
  فرصت‌های تحصیلی
  فرصت‌های شغلی
  کتاب‌ها
  جزوه‌ها
  گالری
حامیان طلایی دانشجو آنلاین
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به نیوساد می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - با ذکر منبع بلامانع است
Powered by HamrahSamaneh CO.