راهنمای خرید اینترنتی از درگاه پرداخت الکترونیک سامان

تاریخ انتشار : ۰۹ اسفند ماه ۱۳۹۶

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک، خرید اینترنتی با صرف کمترین وقت و بدون محدویت زمانی و مکانی است. با این وجود برای خریدهای اینترنتی میز توجه به نکات امنیتی ضروری و جدی است.

به گزارش اداره روابط عمومی بانک سامان، اطلاعات شخصي هر کاربر شامل نام کاربري، کلمه عبور، رمز دوم کارت و CVV2 محرمانه است و باید توسط فرد به هنگام خرید در درگاه‌های پرداخت امن وارد شود. ارسال آنها برای دیگران ازطریق ایمیل، پيام کوتاه یا پیام‌رسان‌های موبایلی سبب افشاي عمدي يا غيرعمدي اطلاعات حساب و سوء‌استفاده‌های احتمالی می‌شود.

انتخاب رمز مناسب یکی از راه‌های مقابله با سارقان است. از این‌رو توصیه می‌شود رمز خود را روی کاغذ یادداشت و در کیف پول خود نگهداری نکنند و از انتخاب رمزهای ساده همچون شماره شناسنامه، تاریخ تولد، سال فعلی یا پیشین، پلاک خانه و شماره تلفن خودداری کنند. بهتر است رمزهای بانکی ترجیحاً به‌صورت ترکیبی از حروف کوچک و بزرگ، اعداد و علامت‌ها انتخاب شوند و در دوره‌های مختلف توسط دارنده کارت تغییر کنند.

همچنین يکي از حربه‌هاي اصلي تبهکاران اينترنتي، هدايت کاربران سامانه‌های پرداخت‌هاي الکترونيکي به سمت صفحات تقلبی و مشابه سايت اصلي، ذخيره کردن اطلاعات شخصي کاربران و سوء‌استفاده بعدي است. از‌این‌رو ضروری است در هنگام هرگونه خرید اینترنتی به نشانی صحیح صفحه درگاه پرداخت توجه کنید.

یکی از راه‌های بررسی رسمی بودن درگاه پرداخت، دقت به وجود عبارت https در ابتدای صفحه سامانه پرداخت است.

به عنوان مثال، درگاه پرداخت الکترونیک سامان فقط در نشانی https://sep.shaparak.ir  در دسترس است. وارد کردن اطلاعات کارت بانکی در هر صفحه‌ای به‌غیر از این نشانی، قطعا ریسک افشای اطلاعات کاربر را به‌همراه دارد.

مراکز‌علمی
  دانشگاه‌های داخلی
  دانشگاه‌های خارجی
  موسسه‌های آموزشی
  انجمن‌های علمی
کافه‌ارشد
  پاتوق
  سبک زندگی
  برنامه‌ریزی
  خاطره‌بازی
اخبار
  دانشگاه‌ها
  آموزش عالی
  انجمن‌ها
  آزمون‌ها
  همایش‌ها
  رشته ها
  استان‌ها
  خارجی
دسترسی‌ها
  رادیو دانشجو
  فرصت‌های تحصیلی
  فرصت‌های شغلی
  کتاب‌ها
  جزوه‌ها
  گالری
حامیان طلایی دانشجو آنلاین
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به نیوساد می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - با ذکر منبع بلامانع است
Powered by HamrahSamaneh CO.