مدیر امور فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مسکن اعلام کرد:

راه اندازی سامانه آوا در بانک مسکن

سامانه آوا در بانک مسکن به منظور ارایه خدمات مطلوب به هموطنان کم توان و همچنین روشندلان جامعه راه اندازی شد.

تاریخ انتشار : ۱۰ اسفند ماه ۱۳۹۶

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا، ساسان شیردل، مدیر امور فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مسکن در خصوص سامانه آوا اعلام کرد:

در راستای مسوولیت اجتماعی نهادهای اجرایی در ارایه خدمات مطلوب به هموطنان کم توان،سالمند و همچنین روشندلان جامعه، درمرداد ماه 95 پس از بررسی نیازمندیهای این گروه از مشتریان در استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک،اقدام به امکان سنجی فنی و ارایه طرح پیاده سازی سامانه آوا نمود. بر همین اساس طی جلسات مشترک با انجمن روشندلان اصفهان و جمع آوری نقطه نظرات این انجمن این طرح مورد بازبینی قرار گرفت و طرح نهایی تدوین و آماده پیاده سازی شد.

پس از این مرحله طی جلسات مشترک با شرکتهای پیمانکار به جهت ایجاد زیر ساخت فنی برای بهره گیری از این قابلیت و ایجاد پروتکل مشترک بین شرکت های مذکور برگزار شد و در نهایت سامانه آوا قادر به مدیریت و پخش پیامهای ارسالی توسط سامانه پرداخت با کارت به صوت کاملا مشابه صدای انسان و قابل درک برای مشتری شد.در این پروژه کلیه متن ها شامل نام و نام خانوادگی، مبالغ، شناسه قبض و پرداخت، صورتحساب، شرح خطاها و نتایج ارسالی و ... قابل قرائت توسط دستگاه خودپرداز خواهد بود و به صورت پارامتریک قابل تعریف می باشد.

راه اندازی این سرویس سبب می شود که ریسک های امنیتی و مخاطرات ناشی از کلاهبرداری از مشتریان به دلیل قرائت کلیه متون و شفاف سازی تراکنش برای مشتری به حداقل ممکن رسیده و بانک مسکن به عنوان مجری این طرح همچنان به عنوان بانک پیشرو در ارائه خدمات بانکداری الکترونیک در سطح کشور مطرح شود. به طوری که در هفتمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک، بانک مسکن به عنوان نخستین بانک، جایزه نوآورانه دکتر نوربخش را در حوزه مسوولیت اجتماعی با نام سامانه آوا کسب کرد و و جایزه آن هم به ابوالقاسم رحیمی انارکی مدیرعامل این بانک اهدا شد.

همچنین شیردل اظهار داشت: از مزایای استفاده از سامانه آوا تسهیل خدمات بانکی به صورت مستقل و بدون نیاز به داشتن همراه(معلولین بینایی)از درگاههای مختلف می باشد.
 

 

مراکز‌علمی
  دانشگاه‌های داخلی
  دانشگاه‌های خارجی
  موسسه‌های آموزشی
  انجمن‌های علمی
کافه‌ارشد
  پاتوق
  سبک زندگی
  برنامه‌ریزی
  خاطره‌بازی
اخبار
  دانشگاه‌ها
  آموزش عالی
  انجمن‌ها
  آزمون‌ها
  همایش‌ها
  رشته ها
  استان‌ها
  خارجی
دسترسی‌ها
  رادیو دانشجو
  فرصت‌های تحصیلی
  فرصت‌های شغلی
  کتاب‌ها
  جزوه‌ها
  گالری
حامیان طلایی دانشجو آنلاین
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به نیوساد می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - با ذکر منبع بلامانع است
Powered by HamrahSamaneh CO.